Główne menu

Inf. prasowa
Wiele sytuacji – jeden oczywisty wybór: dieta pudełkowa

Nie od dziś wiadomo, że dietetyczny catering może ułatwić znacząco codzienne życie. Sprawdzi się on w przypadku próby zrzucenia kilku kilogramów, w okresie wzmożonych obowiązków w pracy i związanych z tym nadgodzin, czy po prostu wtedy kiedy mamy dość przesiadywania godzinami w kuchni i przygotowywania posiłków.

Dobrą opcją na wybranie cateringu jest też próbowanie nowego stylu odżywiania się. Weźmy jako przykład catering wegański lub catering wegetariański. Zmieniając swoje nawyki żywieniowe bardzo trudno jest z dnia na dzień odstawić wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy jak dużo mięsa, ryb czy nabiału spożywamy w codziennej diecie. Wtedy warto postawić na dietę pudełkową, która zaoferuje nam zupełnie nieznane do tej pory formy dań, a także zadba o odpowiednie zbilansowanie składników.

Zdrowy catering jako inspiracja do zmiany nawyków żywieniowych

Najważniejszą zaletą diety pudełkowej jest to, że może ona nas zachęcić do gotowania zdrowych wersji posiłków w naszym domu. Jeżeli przez kilka tygodni jemy tylko to co oferuje catering to nie mamy wyjścia i musimy próbować nowych smaków. W innym przypadku po prostu cały przemyślany bilans składników i kalorii zostanie zmarnowany, a my będziemy głodni i sfrustrowani. Taka postawa otwiera nas na nowe wariacje żywieniowe, które być może trafią w nasze gusta albo przynajmniej wykształcą odpowiednie przyzwyczajenia (na przykład jedzenie dużej ilości warzyw).

Pozwól sobie na bycie nieperfekcyjnym

Catering dietetyczny sprawdzi się w różnego rodzaju sytuacjach „kryzysowych”, które sprawiają, że mamy mniej czasu na przygotowywanie posiłków. Jeżeli w naszym życiu pojawia się duża zmiana – otrzymujemy awans oraz związane z tym nowe obowiązki lub na przykład w naszym domu pojawia się noworodek – ciężko jest utrzymać wypracowaną dotąd rutynę. Nie ma w tym nic dziwnego – nowa sytuacja wymaga dostosowania się, ale nie powinniśmy mieć wyrzutów sumienia jeśli podczas tej adaptacji nie wszystko będzie perfekcyjne. Jeżeli w domu będziemy mieć bałagan czy nie będziemy w stanie przygotować dwudaniowego obiadu z deserem – świat się nie zawali. I warto to sobie jak najszybciej uświadomić, aby proces przemiany był radosnym doświadczeniem, a nie procesem pełnym negatywnych emocji. Jeżeli mamy możliwość to skorzystajmy z udogodnień jakie dostępne są na rynku. Jednym z nich jest właśnie dieta pudełkowa – czyli odciążenie nas w sytuacjach, kiedy potrzebujemy poświęcić czas na coś innego niż gotowanie i robienie zakupów spożywczych.

Zrób komuś prezent – zamów zdrowy catering

W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy wszystko mają ciężko o niebanalny prezent. Jeżeli jednak kogoś dobrze znamy, na tyle, że wiemy jakie ma upodobania żywieniowe oraz że nie ma żadnych przeciwwskazań do skorzystania z diety, warto przemyśleć zamówienie cateringu na próbę. Jest to ciekawa opcja dla kogoś kto jest przywiązany do domowego jedzenia, a jednak chętnie by przez tydzień odpoczął od gotowania. Przyjaciółka, facet czy może mama, która wciąż narzeka, że ma tendencje do podjadania niezdrowych przekąsek między posiłkami – warto im pokazać, że istnieje inny sposób odżywiania! Dieta pudełkowa to oryginalny prezent, który może być wspaniałym rozwiązaniem o ile naprawdę znamy obdarowywaną osobę i wiemy, że nie zrozumie źle naszych intencji.

Zapoznaj się z ofertą na catering dietetyczny we Wrocławiu oferowany przez FitApetit.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>