Główne menu

Inf. prasowa
Wietnam – daleka podróż tańsza, niż myślisz!

Chcesz zaskoczyć wszystkich i udać się tam, gdzie był mało kto z przyjaciół i rodziny? Egipt od dawna nie jest wyprawą życia, stolice Europy nie budzą już wielkich emocji, a Tunezja czy Maroko są w zasięgu każdego. Może więc udać się tam, gdzie jest mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia, jednak nie wszyscy jeżdżą? A konkretnie – do Wietnamu.

Dlaczego warto podróżować do Wietnamu?

Wietnam to kraj położony na południowym-wschodzie Azji. Cechuje go wielowiekowa kultura, a warto wiedzieć, że jest całkowicie inny na północy i południu – zarówno pod względem pogody, jak i potraw. W obu strefach ma dobrze rozwinięta infrastrukturę, a turystka stanowi duży procent jego dochodu. Delta Mekongu, a zwłaszcza Can Tho to możliwość zobaczenia niezwykłych dla Europejki wodnych targów i ogrodów, Nha Trang oferuje nurkowanie i wyprawy łodziami po morzu, warto zwiedzić znajdujące się w rejonie starożytne ruiny Chamów, a w Hue zobaczyć pałac cesarski i popłynąć rzeką perfumową wzdłuż szlaku grobowców królewskich. Kobiety w podróży mogą czuć się bezpiecznie – w krajach tych istnieje szacunek dla płci pięknej i praktycznie nie słychać o takich rzeczach jak porwania czy inne incydenty. Ponadto kobiety w Wietnamie pełniły bardzo ważne funkcje, a szczególnym szacunkiem obdarzane były wdowy. Aczkolwiek wpływ konfucjanizmu sprawił, że obecnie ich znaczenie zostało umniejszone.

Tanio do Wietnamu tylko samolotem!

Jak dostać się do Wietnamu? Oczywiście samolotem. I nie kosztuje to majątku. Dzięki serwisowi Fru.pl dowiesz się, jak dotrzeć tanio do Wietnamu. Serwis ten gromadzi informacje o wszystkich rejsach, jakie odbywają się do tego kraju, dzięki czemu możesz znaleźć najbardziej korzystną finansowo ofertę i dogodny termin na podróż. Bilety w obie strony kosztują nawet poniżej 2 tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać, ze nie ma bezpośredniego połączenia z Polski do Wietnamu i po drodze niezbędna będzie przesiadka. Gdzie będzie się odbywać – zależy to od przewoźnika. Może być to Bruksela, jak i Pekin. Czas lotu do Wietnamu zależy także od czasu oczekiwania na drugi samolot – może być to zarówno kilka, jak i kilkanaście godzin. Jeśli wybierzesz lot, w trakcie którego czeka Cię kilkunastogodzinny postój, możesz skorzystać z okazji i zwiedzić miasto, którym czekasz. A jeśli poznasz w trakcie lotu inne kobiety w podróży, możecie zrobić to całą grupą.

To może być wyprawa życia!

Podróż do tego dalekiego kraju może być twoją wyprawą życia, a więc dobrze się do niej przygotuj! Dzięki licznym poradnikom i stronom informacyjnym w sieci dowiesz się nie tylko, jaka jest rola  kobiety w Wietnamie, ale zdobędziesz również praktyczne informacje dotyczące miejscowego jedzenia, miejsc rozrywki, cen, itp.  

  7 komentarzy

 • liva

  Żeby gdziekolwiek wyjechać, najpierw muszę uzbierać pieniądze, a z tym trochę trudno. 🙂

 • Megly

  Ach, ten Wietnam. Przyznam szczerze, że zaczęłam się nim interesować dość niedawno i to przez bardzo trywialną rzecz. Wkręciłam się w oglądanie programu „Azja Express” i tam uczestnicy podróżowali między innymi po Wietnamie. Chyba załapałam bakcyla do takiej podróży 🙂
  Pozdrowionka wtorkowe 🙂 Miłego dnia!

 • laNika

  Do tej pory oglądałam Wietnam tylko na zdjęciach i filmach i raczej prędko się to nie zmieni… Ale kiedyś mam nadzieję, że się tam wybiorę! 🙂

 • archistacja

  Marzy mi się podróż w te strony. Może za kilka lat mi się uda 🙂

 • Matka na Szczycie

  Z pewnością taka podróż musi być niezwykła, ale ja osobiście wolę odkrywać piękne miejsca naszego kraju, jakoś nie nęcą mnie zupełnie dalekie wyjazdy.

  • dorota

   A ja mam i tak i tak 🙂 Uwielbiam podróże po Polsce i odkrywanie dalszych zakątków…sporo radości przynosi mi planowanie podróży

 • Folk

  Wietnam jest piękny, byłam w tamtym roku w listopadzie i to była wspaniała podróż. Byłam i polecam z całego serca. Dbali o nas na każdym kroku i pokazali takie miejsca o których nawet w snach nie myślałam. Było cudnie!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>