Główne menu

Woda z cytryną na czczo – da Ci energię na cały dzień?

Co pić każdego poranka zamiast kawy? Odpowiedź jest jedna! Wodę z cytryną na czczo, która podbiła serca tysiąca osób na całym świecie. Skąd bierze się jej fenomen i na co możemy liczyć, sięgając przed wstaniem z łóżka po ciepłą wodę z odrobiną cytryny? Okazuje się, że woda z cytryną na czczo to niby nic, a kryje mnóstwo korzyści! Naprawdę warto spróbować.

Woda z cytryną na czczo działa pobudzająco

Woda z cytryną ma orzeźwiający smak. Według wielu osób, które piją ją codziennie, działa pobudzająco. Efekt kopa energetycznego wynika również z dostarczeniem o poranku organizmowi wody. W tym temacie woda z cytryną może być nawet skuteczniejsza niż sama czysta woda, ze względu na obecność elektrolitów. Dlaczego to tak istotne? Trzeba pamiętać, że podczas snu nasz organizm traci wodę, czego skutkiem jest niewielkie odwodnienie o poranku. Stąd tak ważne jest, by napić się po wstaniu z łóżka.

woda z cytryną na czczo

Woda z cytryną na czczo wspomaga odchudzanie

Aż 50% kobiet w Polsce ma nadwagę. Nic dziwnego, że tak wiele stara się w skuteczny sposób pozbyć się nadmiaru kilogramów. Każdy patent przyspieszający metabolizm przyjmowany jest z wielkim entuzjazmem.

Woda z cytryną o poranku zapewnia uczucie pełności i sytości, w ten sposób ogranicza wielkość porcji zjadanej na śniadanie. Poza tym ilość wypitych płynów ma wpływ na trawienie, przyspiesza metabolizm, chroni przed zaparciami, ułatwia wypróżnianie, co również niewątpliwie ma wpływ na wygląd brzucha i subiektywne odczucie lekkości. Dodatkowo korzystnie wpływa na wewnętrzną równowagę kwasowo-zasadową.

Woda z cytryną na czczo pozwala pozbyć się toksyn

Nadmiar toksyn gromadzących się w organizmie (pochodzących z pożywienia, powietrza) ma negatywny wpływ na zdrowie. Woda z cytryną wypita o poranku pomaga sobie poradzić z problemem. W jaki sposób?

Przede wszystkim przez aktywizację nerek do produkcji wielkiej ilości moczu, a wraz z nim do wydalania toksyn i szkodliwych substancji.

Woda z cytryną na czczo odmładza wygląd

Woda z cytryną to ważne źródło witaminy C, odpowiedzialnej nie tylko za wzmocnienie organizmu, ale również korzystny wpływ na wygląd.

Witamina C to witamina młodości, obok witaminy E, ma bezpośredni wpływ na produkcję kolagenu, wpływającego na jędrność i napięcie skóry.

Woda z cytryną wzmacnia odporność

Picie wody z cytryną jest wskazane szczególnie w sezonie infekcji. Dlaczego? Ponieważ pozwala dostarczyć witaminę C, której zapotrzebowanie w sezonie wzmożonego zagrożenia drobnoustrojami jest zwiększone.

Dostarcza licznych przeciwutleniaczy

Woda z cytryną na czczo jest też dobra ze względu na ogromne ilości przeciwutleniaczy. Flawonoidy chronią komórki przed uszkodzeniami i spustoszeniem, do jakiego dochodzi podczas wzmożonej pracy wolnych rodników. Dzięki temu flawonoidy działają profilaktycznie, chronią przed wieloma chorobami (np. nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą), w tym nowotworami, wzmacniają i mają długofalowe korzystne działanie.

Wykazano również, że dzięki zawartości kwasu cytrynowego sok z cytryny chroni przed kamieniami nerkowymi i rozpuszcza te, które już powstały.

Jak przygotować wodę z cytryną?

Przepis jest banalny. Wystarczy do szklanki wody wcisnąć sok z połowy cytryny. Można dodać również miód, by wzmocnić działanie trunku. Najlepiej, by woda była ciepła!

Przeczytaj o korzyściach picia wody z miodem.

Uwaga, żeby woda z cytryną nie wpłynęła negatywnie na szkliwo, umyj zęby po około 30 minutach od wypicia.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>