Główne menu

Woda z imbirem na noc czy na dzień dobry? I właściwie po co?

Chcesz się dobrze czuć, wzmocnić swoją odporność a dodatkowo schudnąć? Oto rozwiązanie. Woda z imbirem na noc i na dzień dobry. Na zakończenie dnia i na jego rozpoczęcie. Jak działa i co właściwie daje nam jej picie?

Magiczne właściwości imbiru

woda z imbirem na noc

Niepozorny korzeń imbiru kryje niezwykły skład.

Ma mnóstwo cennych witamin i minerałów (cynk, żelazo, miedź, mangan, sód, wapń, fosfor, sód), które wykazują działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne. Dzięki temu działa ogólnoustrojowo, a także na poszczególne narządy i układy. Przykładowo pity o poranku i wieczorem pozwala minimalizować negatywny wpływ bakterii występujących w jamie ustnej, odpowiedzialnych za próchnice, choroby przyzębia, a także infekcje dziąseł.

Ponadto imbir ma działanie przeciwbólowe, może zmniejszać bóle menstruacyjne. W związku z tym, że działa przeciwzapalnie, to pozwala minimalizować objawy wielu chorób przewlekłych takich jak reumatoidalne zapalanie stawów. Niektóre badania dają bardzo wiele nadziei, wskazując, że imbir może nawet zmniejszać rozwój nowotworów.

Jego działanie jest tym bardziej cenne, że pozwala ustabilizować poziom cukru we krwi, co w erze częstych zachorowań na cukrzycę typy 2 stanowi bardzo istotną wiadomość.

Poza tym imbir zawiera gingerol, zinferon, które nadają mu nieco ostrzejszy smak, ale odpowiadają także za podniesienie termogenezy i szybsze spalanie tłuszczu. Co ciekawe, działanie odchudzające imbir zawdzięcza też substancjom bioaktywnym, które stabilizują poziom leptyny, hormonu odpowiedzialnego za uczucie sytości.

Ponadto imbir pozwala skutecznie usuwać z organizmu nadmiar toksyn.

Woda z imbirem na noc i na dzień dobry

Woda z imbirem najczęściej pita jest w połączeniu z sokiem z cytryny. W takim wydaniu jej właściwości są jeszcze cenniejsze zarówno dla zdrowia i urody.

  • można liczyć na cenne działanie przeciwutleniające,
  • wzmacniające, niczym naturalny antybiotyk,
  • ochronę przed chorobami, także zmniejszenie ryzyka nowotworów,
  • dostarczenie mnóstwo witamin: C, E, B,
  • ograniczenie stanów zapalnych,
  • wspomaga trawienie,
  • pomaga w odchudzaniu, poprzez podnoszenie termogenezy.

Jak pić wodę z imbirem?

Większość osób poleca picie wody z imbirem na czczo, od razu po przebudzeniu. W ten sposób można wyjątkowo dużo czerpać z niezwykłych właściwości napoju. Dla zmaksymalizowania działania poleca się też stosowanie wieczorem.

Jak przygotować napój? Do ciepłej wody wciskamy sok z cytryny i dodajemy drobno stary imbir. I gotowe. Smacznego i na zdrowie!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>