Główne menu

Inf. prasowa
Wózek spacerowy czy wielofunkcyjny – co wybrać?

„Jak wybrać wózek?” – to pytanie spędza sen z powiek wielu przyszłym rodzicom. Szczególnie, kiedy oczekują pierwszego dziecka. Zdecydować się na wózek wielofunkcyjny czy głęboki, który w przyszłości zastąpi spacerówka? To najczęstszy dylemat. W poniższym artykule omówimy obie opcje i postaramy się rozwiać wątpliwości, by wybór odpowiedniego wózka był jeszcze łatwiejszy.

Wózki wielofunkcyjne – czy się sprawdzają?

Jak wiadomo – na początek będzie dziecku potrzebny wózek głęboki. Bardzo często jest on częścią wielofunkcyjnego systemu, składającego się ze stelaża oraz gondoli, fotelika samochodowego dla niemowląt i siedziska spacerowego. Tego typu wózki produkowane są przez wielu cenionych i renomowanych producentów, takich jak Baby Design, Cybex (https://www.bobowozki.com.pl/cybex/m/58) itd. Czy taki wózek się sprawdzi? Wszystko zależy od preferencji rodziców. Jedni wolą dobrać poszczególne elementy – takie jak gondola i fotelik samochodowy – samodzielnie, a gdy dziecko podrośnie zdecydować się na kupno lekkiej spacerówki. Inni wolą rozwiązanie wielofunkcyjne, które pozwoli na zakup wszystkich tych rzeczy na raz. Należy pamiętać, że w przypadku wózka wielofunkcyjnego cały czas mamy do dyspozycji jeden i ten sam stelaż, najczęściej wyposażony w pompowane koła. Mimo że producenci dbają dziś o to, by stelaże były lekkie i wygodne w składaniu, to z reguły spacerówka z wózka wielofunkcyjnego będzie cięższa i masywniejsza, aniżeli zaprojektowany dla starszych dzieci typowy wózek spacerowy. Jej zaletą może być jednak szersze komfortowe siedzisko spacerowe. Nie ma tu innego rozwiązania, jak przeanalizować oczekiwania i potrzeby, a potem porównać modele. Z pewnością warto zdecydować się na spacerówkę (np. Baby Jogger), kiedy planujemy uprawiać sport wraz z maluszkiem przy boku – na przykład bieganie z wózkiem. Najlepsze wózki dziecięce to te, które zaspokajają potrzeby konkretnego rodzica i dziecka.

Wózek dziecięcy spacerowy – kiedy przesadzić do niego dziecko?

Kiedy należy kupić spacerówkę dla swojej pociechy? Najlepiej wtedy, kiedy dziecko stabilnie siedzi. Idealna sytuacja to taka, kiedy maluszek sam już siada. Trzeba bowiem pamiętać, że – mimo ergonomicznego i komfortowego siedziska – pozycja siedząca niejako obciąża maluszka, jeśli ten nie jest jeszcze do niej przygotowany. Tak więc: kupujmy spacerówkę wtedy, kiedy dziecko potrafi i chce siedzieć. Należy przy tym pamiętać, aby siedzisko rozkładało się do pozycji leżącej, ponieważ siedzące dzieci ciągle uwielbiają drzemać na świeżym powietrzu.

Nowoczesne dziecięce wózki spacerowe – jak wybrać odpowiedni model?

Czym charakteryzują się nowoczesne wózki dziecięce spacerowe i jak wybrać odpowiedni? , Zwróć uwagę na funkcjonalność – dobrze, jeśli stelaż wózka da się złożyć jedną ręką. Przydatne są również takie funkcjonalności, jak: obszerna budka chroniąca przed słońcem, kosz na zakupy, folia przeciwdeszczowa, system pasów bezpieczeństwa, podnóżek oraz pałąk, do którego można przypiąć zabawki. Istotną kwestią, prócz lekkiego stelaża, są koła – w spacerówkach najczęściej spotykaną opcją są wytrzymałe koła piankowe. Świetnie nadają się do poruszania się po mieście, ale nie tylko. Przednie koła powinny być skrętne z możliwością zablokowania. Koła mogą mieć również dodatkową amortyzację, co jeszcze bardziej zwiększy komfort jazdy. Przydatną dla rodzica funkcją będzie natomiast regulacja wysokości rączki wózka. Nie można zapomnieć także o aspekcie wizualnym. Spacerówka to wózek, z którego dziecko korzysta najdłużej. Dobrze więc, by cieszył oko i był wykonany z odpornego materiału. Design współczesnych wózków jest niezwykle urozmaicony – do wyboru mamy modele jednobarwne po kolorowe i wzorzyste wózki dla dzieci.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>