Główne menu

Inf. prasowa
Wszystko, co musisz wiedzieć o korektorach do twarzy

Jedne pomagają zakrywać niedoskonałości, cienie, mniejsze lub większe zmiany. Inne z kolei rozświetlają okolicę pod oczami, pomagają w perfekcyjnym konturowaniu. Korektorów do twarzy mamy obecnie na rynku mnóstwo, więc wybór nie jest łatwy. Co musisz wiedzieć przed zakupem?

Jak nakładać korektor?

To jedno z tych pytań, na które nie ma złej odpowiedzi. Wszystko zależy od preferencji i własnej wygody. Większość makijażystów nakłada korektor dopiero po podkładzie. Dlaczego? Jeżeli chcesz tylko rozświetlić obszar pod oczami, z wyrównaną już cerą łatwiej jest dobrać odpowiedni odcień, który rozjaśni twarz i będzie idealny.

Kiedy zależy ci na przykryciu niedoskonałości, czasem lepiej użyć korektora na samym początku. Wtedy od razu widać, w jakim stopniu udało ci się zamaskować problematyczne strefy, więc łatwiej dobierzesz podkład. A może będzie potrzebny tylko puder?

Niektórzy preferują jednak drugą metodę aplikowania korektora kryjącego. Dlaczego? Często dopiero po nałożeniu podkładu widać dokładnie, czego jeszcze nie zakrył. W tym momencie wiadomo, gdzie warto użyć korektora. Czasem okazuje się, że masz świetnie kryjący podkład i nie trzeba już korzystać z innych kosmetyków kamuflujących.

Akcesoria do nakładania korektora

Najpopularniejszą metodą aplikowania korektora są własne palce. To bardzo intuicyjny sposób, pozwalający na precyzyjne wklepanie produktu i kontrolowanie jego ilości. Minusem jest natomiast konieczność mycia rąk po jego użyciu.

Korektor można aplikować też za pomocą pędzla. Pod oczy nada się nawet większy pędzel do blendowania cieni. Ważny jest, aby miał zwężony kształt, ułatwiając dotarcie do okolicy pod oczami. W przypadku kosmetyków kryjących o gęstszej konsystencji wystarczy mały pędzelek.

W sklepach znajdziemy też gąbki, zarówno te do podkładów, umożliwiające nakładanie korektorów, jak i mniejsze odpowiedniki, stworzone specjalnie dla nich. Ten sposób używania korektora pozwala nałożyć jego niewielką ilość, a cały makijaż prezentuje się bardziej naturalnie.

Rodzaje korektorów

Jak już wspomnieliśmy, istnieje kilka rodzajów korektorów, jeśli chodzi o ich właściwości. Na rynku znajdziesz m.in. kryjące niedoskonałości, rozświetlające, kamuflujące przebarwienia czy sińce za pomocą różnych kolorów. Warto wiedzieć, czym różnią się między sobą.

Korektor kryjący ma za zadanie, jak sama nazwa wskazuje, zniwelować to, co chcesz przykryć. Mogą to np. być wypryski czy blizny. Tego typu produkty często mają gęstą konsystencję pasty, dzięki czemu również są bardziej wydajne i łatwo je nakładać punktowo. Trzeba jedynie uważać z ilością, aby nie użyć zbyt dużo kosmetyku.

Korektor rozświetlający idealnie spisuje się w przypadku cery dojrzałej czy suchej, a także podczas tworzenia makijażu naturalnego, podkreślającego urodę. Zwykle używa się go pod oczami oraz w strefach, które mają być szczególnie rozświetlone. Dzięki niemu skóra wygląda na bardzo zdrową i nawilżoną.

Wskazówka! Na co dzień raczej unikaj kosmetyków z dużymi drobinkami, które w świetle są bardzo widoczne, a wybieraj produkty dające subtelny blask. Sprawdź np. korektor do twarzy Cashmere.

Pozostały jeszcze korektory kolorowe. Jak ich używać? Oto kilka przykładów:

  • Korektor zielony – świetnie kryje naczynka, zaczerwienienia czy inne zmiany w kolorze czerwonym.
  • Korektor fioletowy – jego zadanie to neutralizowanie zbyt żółtych obszarów, np. pod oczami czy wokół brody.
  • Korektor żółty – nadaje się do niwelowania wszelkich sińców i fioletowych zmian.
  • Korektor biały – ma sporo zastosowań w makijażu, zwłaszcza profesjonalnym. Jeśli chcesz go używać na co dzień, musisz mieć bardzo jasną cerę, a wtedy będzie on rozświetlać wybrane partie twarzy. Możesz go również wykorzystać do mieszania ze zbyt ciemnym podkładem lub innym korektorem.

Korektory mineralne – nie zapomnij o nich

Są nieco trudniej dostępne w drogeriach i perfumeriach, ale jednak cieszą się rosnącą popularnością. Z tego typu kosmetyków korzystają najczęściej osoby ze skórą problematyczną lub te, które szczególnie troszczą się o składy. Często ich lista składników jest krótka.

Dla niektórych jednak korektory mineralne nie są najlepszym wyjściem, ponieważ zazwyczaj (choć nie zawsze) produkowane są w formie sypkiej. Trzeba więc umiejętnie je nakładać, zaczynając od niewielkiej ilości. Dodatkowo osoby z cerą suchą powinny szczególnie zwracać uwagę na odpowiednie nawilżenie cery przed makijażem.

Dodatkowe korzyści z używania korektora

Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych formuł i wzbogacania korektorów o różne substancje dobre dla skóry. Wśród nich znajdziemy m.in. kwas hialuronowy, pantenol, witaminy A, E i C. W zależności od tego, jaka jest twoja cera, sprawdź skład i wybierz produkt idealny dla siebie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>