Główne menu

Art. sponsorowany
Wybór odpowiedniej piżamy dla dziecka

Stare powiedzenie mówi, że nie ma lepszego sposobu na powitanie dnia niż w wygodnej i świeżej piżamie. Istnieje jednak jeszcze jeden ważny element, który powinien stanowić priorytet – odpowiednio dopasowana piżama.

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na tkany materiał, dobrą wentylację i wygodny krój. Szczególnie poleca się wybrać takie piżamy dziecięce, które są przyjemne w dotyku i oferują komfort bez względu na temperaturę.

Piżamy dla dzieci

Uszyte z miękkich tkanin piżamy pozwalają dzieciom na samodzielne zakładanie i zdejmowanie ubrania bez pomocy rodziców. To buduje poczucie odpowiedzialności u dzieci. W pewnym wieku maluchy lubią samodzielnie
przygotowywać się do snu, a dzięki jednoczęściowym piżamkom mają taką możliwość. Ubranie na noc z
suwakiem można założyć w kilka sekund. Nieco bardziej wymagające są piżamki z guzikami. Mogą
frustrować z powodu trudności z prostym zapinaniem.

Ważne, żeby niezależnie od tego, na jaki model piżamy dla dzieci się decydujemy, zwracać uwagę na wygodę. Niech wszystkie elementy będą komfortowe dla dziecka. Wszelkie zbędne dodatki mogą co prawda być ładne, ale podczas snu raczej się nie sprawdzą. Często uciskają i przeszkadzają.

Ścisłe i niewygodne piżamy mogą sprawić z kolei, że dzieci będą budziły się niewyspane. Szczególnie poleca się piżamy dla dzieci z odpowiednio dobranymi suwakami, aby zapobiec samodzielnemu rozpinaniu się piżamy podczas snu. Dzięki nim nic nie będzie się podsuwać, spadać, zawijać. Szansa na spokojną i wyspaną noc dzięki temu
znacznie wzrasta.

Lekkie piżamy dla dzieci – synonim elegancji i wygody

Piżamy dla dzieci są bardzo lekkie. Dla większej wygody są również projektowane z materiałów o neutralnej temperaturze, które zapewniają dziecku komfort bez względu na sezon.

Najważniejsza, bo najbardziej praktyczna jest bawełna, która łatwo dopasowuje się do ciała dziecka.
Przepuszcza powietrze i pozwala uniknąć nadmiernego pocenia w ciągu snu. Zimą, z domieszką flaneli, daje komfort cieplny.

Może mieć formę pajacyka, który nie tylko zasłania nogi i ręce, ale także stopy. Niektóre z modeli posiadają elementy antypoślizgowe pomagające w sprawnym poruszaniu się w tego typu piżamie i chronią przed poślizgnięciem się podczas chodzenia. Zapewniają bezpieczeństwo użytkowania.

Fasony i wzory piżam dziecięcych

W przypadku piżam dziecięcych istnieje wiele wzorów i kolorów, które odpowiadają preferencjom dzieci i rodziców. Mają one zazwyczaj podobne części środkowe, widoczne na granatowych lub szarych tkaninach, wspierane przez wzory łatwych do odnalezienia grafik (takich jak motylki, pająki lub zwierzęta ). Wybierając piżamy dla dzieci, warto pamiętać, że mają one tworzyć idealne środowisko dla dziecka podczas snu.

Najczęściej wybiera się piżamki z długimi rękawami. Można sięgnąć też po modele z krótkimi
rękawkami lub mieszane – z długim dołem i krótką górą lub na odwrót. Ciekawą opcją są kigurumi, które
dostępne są w jednej części, co dla jednych jest naprawdę wyjątkowo wygodną opcją. A do tego
zabawną, bo takie jednoczęściowe piżamy występują często w ciekawych wzorach.

Czy to będzie piżama z ulubionym wzorem postaci z bajek czy subtelny kombinezon, ważne jest, aby materiał pozwalał skórze oddychać, a rozmiary odpowiadały prawdziwym wymiarom dziecka. Dzięki odpowiedniemu wyborowi, nasz maluch z pewnością będzie rozkoszował się cudownym i zdrowym snem.

Otulacz dla niemowlaka – dowiedz się, jakiego rodzaju otulacza potrzebuje Twoje dziecko!

A może otulacz? Który nie tylko spełnia funkcję piżamki, ale pozwala ograniczyć wybudzający dziecko
ze snu odruch Moro? Dodatkowa korzyść to pewność, że dziecko będzie przykryte, nawet w wyjątkowo
aktywną ruchowo noc.

Otulacze dla niemowląt są niezbędnym elementem wyprawki noworodka. Dobrze dobrany otulacz może tworzyć bezpieczne i komfortowe środowisko, które pomaga dziecku pozostać szczęśliwym i zdrowym. Niezależnie od tego, czy szukasz otulacza do spania, do raczkowania, czy do noszenia, dobrze jest wybrać ten, który pasuje do wieku i stylu życia Twojego dziecka.

Otulacze dla noworodka – wybierz lekki otulacz, śpiworek lub kokonik

Kokoniki i śpiworki są doskonałym wyborem dla noworodków lub niemowlaków, które dopiero zaczynają raczkować i chętnie poruszają się po łóżeczku. Podobnie jak otulacze, śpiworki i kokoniki otulają dziecko w miły, miękki materiał i są równie ważnym elementem wyprawki dla noworodka.

Jeśli szukasz czegoś lżejszego, przydatne będą otulacze z kapturami, które są świetnym wyborem dla dzieci w wieku od 0 do 6 miesięcy. Pasują one na szeroką gamę sytuacji:  na spacery, do spokojnego relaksu lub do noszenia w nosidełku.

Z kolei dla starszych dzieci dobrze sprawdzą się otulacze jednoczęściowe, bez kapturów, które łatwo dopasować do noszenia w chustach i nosidłach. Niektóre są wyposażone w geowęzeł, co sprawia, że mocniej otulają dziecko.

Do czego służy otulacz dla niemowlaka?

Otulacz służy do tego, aby mieć pewność, że dziecko czuje się bezpiecznie i komfortowo. Otulacz zapewnia optymalny komfort cieplny, tworzy miękki, otulający środowisko, które podtrzymuje naturalny rytm spania dziecka. Można go również używać do noszenia w nosidełku lub podczas spacerów, a także do odgrodzenia dziecka od otoczenia.

Otulacze spełniają szczególną rolę w tworzeniu atmosfery bezpieczeństwa, z której dzieci korzystają. Używając otulacza, możesz wyczuć potrzebę Twojego dziecka i zapewnić mu więcej poczucia bezpieczeństwa i komfortu.

Jeśli szukasz otulacza, który sprawdzi się dla Twojej pociechy oraz będzie odpowiadał jej rosnącym potrzebom, opcji jest naprawdę wiele. Od kokoników dla noworodków, aż po otulacze jednoczęściowe dla starszych dzieci.

Otulacz dla niemowlaka jest doskonałym wyborem do wyposażenia wyprawki Twojego dziecka – pomoże mu pozostać zrelaksowanym, zapewniając pełen komfort na każdym etapie rozwoju.

Najlepsze piżamki dla niemowląt i otulacze znajdziesz na stronie www.lovetodream.pl.

Art. sponsorowany lovetodream.pl

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>