Główne menu

Inf. prasowa
Wygładza zmarszczki, wyzwala milczenie

Gładka, napięta, promienna skóra jest wyznacznikiem młodości. A młodość w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenie. Jest tym, co przyciąga i tym, czego się pożąda. Wyglądając młodo, czujemy się młodo. Emanując młodością, stajemy się bardziej atrakcyjni i jesteśmy odbierani, jako ludzie sukcesu. Chociaż młodość szybko przemija istnieją dziś sposoby, aby to przemijanie troszeczkę zatrzymać.

Botoks – zabieg, który kochają gwiazdy

Najpopularniejszym z nich jest botoks – zabieg, który kochają gwiazdy. Na przykład Nicole Kidman, której uroda zachwyca równie mocno, jak gra aktorska. Zdobywczyni Oskara za rolę Virginii Woolf w filmie “Godziny” otwarcie przyznaje, że korzysta z zabiegów medycyny estetycznej. I mimo tego, że jej “sposób na urodę” był niejednokrotnie brany na języki portali plotkarskich, a złośliwi zarzucali aktorce, że wygląda, jak lalka z porcelany, trudno nie przyznać, że 52-letnia sława Hollywood prezentuje się świetnie. Bystre spojrzenie, subtelnie uwydatnione kości policzkowe, a w końcu gładka, jasna cera, nawet jeśli porcelanowa, nadaje aktorce wyjątkowego wdzięku i podkreśla jej naturalnie szlachetną urodę. 

Nieudany botoks – największa sensacja 

Każda wielka gwiazda musi mierzyć się z jasną i ciemną stroną kariery. Dotyczy to także botoksu, którego zła sława zbudowana jest z pomyłek, sensacji i niedomówień. Botoksu, czyli – wyjaśnijmy to na wstępie – zabiegu polegającego na wygładzaniu zmarszczek toksyną botulinową, która jest składnikiem różnych preparatów medycznych. Botulina jest lekiem. Podana podskórnie w bardzo małych dawkach ogranicza na pewien czas przewodnictwo mięśniowo-nerwowe, w efekcie czego rozluźniają się włókna mięśni mimicznych, a powierzchnia skóry zostaje wygładzona – wyjaśnia dr n. med. Maria Noszczyk z warszawskiej Kliniki Melitus (https://klinikamelitus.pl/). Neurotoksyna powoduje brak skurczy mimicznych, a brak skurczy mięśni oznacza brak zmarszczek. Zasada działania jest bardzo prosta. Trzeba jednak wiedzieć, że w świecie medycyny estetycznej, tak samo jak w świecie filmu i estrady, najważniejsze jest to, aby role zostały obsadzone po mistrzowsku. Nie wszystko jest dla wszystkich. Botoks nie powinien być wykonywany wyłącznie na życzenie pacjenta. Najważniejsza jest ocena kondycji skóry, będąca podstawą kwalifikacji do zabiegu. Botulina jest lekiem i może ją podawać wyłącznie lekarz. W tej branży również liczą się mistrzowie – doświadczeni specjaliści, znawcy anatomii twarzy, lekarze z holistycznym podejściem do pacjenta, precyzyjni perfekcjoniści. Bez nich łatwo o nominację do Złotej Maliny w kategorii estetyka. Zresztą od artykułów pt. “nieudany botoks” portale plotkarskie pękają w szwach. Szkoda tylko, że tak rzadko mówi się o dobrze wykonanych zabiegach i ich rewelacyjnych efektach. To oczywiście nie świadczy o tym, że takich nie ma. Są, w końcu z jakiegoś powodu botoks jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych na świecie, więc muszą być. Po prostu o nich się nie mówi, ponieważ nie implikują tak silnych emocji, jak “nieudane botoksy”. A jak wiadomo, emocje są w cenie.

Botoks – ale będzie raban!

Zła sława botoksu przyczyniła się do tego, że część gwiazd niechętnie przyznaje, że korzysta z dobrodziejstw botuliny. Niektórzy celebryci wolą milczeć lub uparcie zaprzeczać, że wstrzyknęli sobie botoks niż po prostu potwierdzić, że skorzystali z zabiegu, który był im z jakiegoś powodu potrzebny. Polskie gwiazdy i botoks to najczęściej enigmatyczny związek trzymany w ukryciu. Kilka lat temu tę kurtynę hipokryzji na polskiej scenie artystycznej podniosła Maria Czubaszek. Pisarka najpierw wystąpiła w programie telewizyjnym, w którym na oczach widzów poddała się dwóm zabiegom medycyny estetycznej – wygładzaniu zmarszczek i plastyce powiek, a następnie w jednym z głośnych wywiadów przewrotnie przyznała, że publicznie poprawiając urodę, na pewno wywoła wielki raban, a wszyscy uznają, że Czubaszek znów odwaliło. Jednak znając tę kontrowersyjną postać, łatwo się domyślić, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodziło. 

Maria Czubaszek była znana z poruszania trudnych tematów, obalania tabu. Postanowiła też rozprawić się obłudą dotyczącą korzystania z usług klinik medycyny estetycznej. Zresztą potwierdziła to we wspomnianym już wywiadzie, mówiąc, że dziwi się, dlaczego w kraju, w którym tyle osób to robi, problemem jest, aby powiedzieć o tym głośno. Maria Czubaszek była zdania, że jeśli można rozprawić się z jakimś mankamentem urody niewielkim kosztem, tak, aby wyglądać troszkę lepiej, to nie ma powodu, żeby się przed tym wzbraniać ani tym bardziej tego taić.

Prawdziwe oblicze botoksu

Z botoksu korzystają miliony osób na całym świecie. Efekty działania toksyny botulinowej możemy podziwiać podczas relacji z ceremonii rozdania Oscarów. Na czerwonym dywanie stają gwiazdy, których młodzieńcza promienna uroda nie wynika z faktu bycia gwiazdą, ale ze skutków zaawansowanej pielęgnacji, która odbywa się w gabinetach medycyny estetycznej. Z botoksu oprócz Nicole Kidman skorzystały Madonna, Kylie Minogue, Demi Moore, Meg Ryan, Teri Hatcher, Jennifer Aniston. Spośród polskich sław wymienić można Agatę Młynarską, Maję Sablewską, Sonię Bohosiewicz, Joannę Kurowską, Izabelę Skrybant, Ewę Minge, Ewę Mielnicką, Małgorzatę Rozenek-Majdan, Katarzynę Walter, Annę Popek, ale również Krzysztofa Ibisza, Michała Witkowskiego i Tomasza Jacykowa. Co takiego ma w sobie botoks, że przyciąga tyle gwiazd, że jest tak bardzo popularny? Zabiegi z użyciem botuliny nazywa się “lunchowymi”, trwają około 30 minut, a po wszystkim pacjent wraca do pracy lub do domu, nie mając żadnych śladów na skórze. Jak wyjaśnia dr n. med. Maria Noszczyk, efekty botoksu może nie są natychmiastowe, ale pojawiają się bardzo szybko. Już po 3-4 dniach zauważa się wyraźne wygładzenie zmarszczek, skóra w miejscu, gdzie była podana botulina staje się gładsza, a pory mniej widoczne, przez co zyskuje się zdrowszy wygląd. Poza tym zmienia się kąt załamywania światła na powierzchni skóry, dzięki czemu twarz pięknie się rozpromienia. Wygładzenie zmarszczek toksyną botulinową daje rewelacyjne rezultaty – sprawia, że skóra wygląda na wypoczętą, odświeżoną, delikatnie zliftingowaną. Po dobrze wykonanym zabiegu nie zmienia się ani naturalna mimika twarzy, ani siła wyrażania emocji. W zasadzie nie sposób się domyśleć, że źródłem świetnego wyglądu jest botoks. I to jest w nim najlepsze!

Botoks przyciąga, ponieważ jest jak magiczny zastrzyk młodości, ale skuteczne wygładzenie zmarszczek to nie jedyna jego zaleta. Podając podskórnie botulinę, działa się profilaktycznie, przeciwstarzeniowo. I nawet, jeśli po kilku miesiącach zmarszczki wracają, są płytsze i nie utrwalają się tak szybko, jak odbyłoby się to bez botoksowego wsparcia. Zdaniem dermatolog z Kliniki Melitus za popularnością botoksu stoi wysokie bezpieczeństwo zabiegu, efektywność, satysfakcja i to podwójne działanie – natychmiastowe wygładzenie i długotrwała profilaktyka anti-age. Zabiegi z toksyną botulinową są niezawodne – pod jednym warunkiem, że zostaną przeprowadzone profesjonalnie, w zgodzie z obowiązującymi standardami. A obowiązujące dziś normy to przede wszystkim doświadczony lekarz, który ocenia wskazania i możliwości zastosowania botuliny, a ponadto nie ogranicza się wyłącznie do prostego wygładzenia zmarszczek w jednym punkcie. Specjaliści z prawdziwego zdarzenia, potrafią na tyle sprawnie przeprowadzić iniekcję, aby poprawie uległa cała twarz, a nie tylko wybrany jej fragment. Właśnie dlatego tak ważne jest doświadczenie lekarza wykonującego ten jeden z najpopularniejszych na świecie zabiegów medycyny estetycznej. Nawet “mistrzowie świata” w podawaniu toksyny botulinowej stale się szkolą i podglądają kolegów z branży na kongresach, właśnie po to, aby doszlifować umiejętności i odświeżyć swoje spojrzenie na tę rutynową, jak mogłoby się wydawać, procedurę. 

Botoks jest dziś jak mała czarna wśród modowych kreacji. To absolutny klasyk. Gwiazdy kochają botulinę, niezależnie od tego, czy się do tego przyznają, czy też nie. Aby się o tym przekonać, wystarczy obejrzeć ostatnią ceremonię wręczenia Oscarów. 

Wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową można wykonać w Klinice Melitus w Warszawie pod okiem dr n. med. Marii Noszczyk, znanej i cenionej dermatolog. Więcej informacji o botoksie na stronie: https://klinikamelitus.pl/dermatologia/usuwanie-zmarszczek-botulina/

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>