Główne menu

Inf. prasowa
Wygodne buty – sprawdź zasady, jakimi powinnaś się kierować podczas kupowania butów!

Przy wyborze butów należy pamiętać, że ich wygląd powinien iść w parze z wygodą. Często zdarza się, że buty oszałamiająco prezentujące się na wystawie sklepowej lub na platformie internetowej okazują się niekomfortowe w użytkowaniu. Co istotne, nie należy z góry zakładać, że buty drogie, będą na 100% super wygodne i posłużą przez kilka lat. Chcąc kupić, wygodne buty na wesele lub do pracy należy kierować się kilkoma sprawdzonymi zasadami. Koniecznie sprawdź jakimi!

1. Chcesz kupić wygodne buty? Wypróbuj je!

Podstawową zasadą przy kupowaniu wygodnych butów damskich i męskich jest wcześniejsze ich zmierzenie. Jeśli, udajemy się do sklepu stacjonarnego, to wręcz nie wyobrażamy sobie kupna obuwia bez wcześniejszego ich przetestowania. Mimo to, że buty wydają się doskonale dopasowane, bardzo często dopiero po jakimś czasie okazuje się, że są one niewygodne i nie nadają się do noszenia. Dlatego wybierając się na zakupy do sklepu stacjonarnego z myślą o zakupie butów warto,  pochodzić trochę w nich po sklepie i przymierzyć zarówno prawy, jak i lewy but. Z kolei, jeśli chcemy kupić wygodne buty damskie do pracy lub na inne okazje za pośrednictwem sklepu internetowego, warto zamówić kilka modeli, przymierzyć je i pochodzić co najmniej kilkanaście minut po domu . W takim przypadku należy pamiętać, że buty można oddać bez podania przyczyny do 30 dni od ich zakupu. Takie rozwiązanie proponuje również internetowy sklep obuwniczy butsklep.pl.

2.Materiał butów jest bardzo ważny

Przy wyborze wygodnych butów należy pamiętać, że główną rolę, gra nie ich wygląd, a materiał, z którego zostały one wykonane. Jednym z najwygodniejszych typów obuwia są buty skórzane, jednak należy pamiętać, że wyróżnia się kilkanaście rodzajów skór o różnym stopniu odporności. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem, ale zarazem również najdroższym jest wybór butów, wykonanych ze skóry naturalnej. Ich zaletą jest plastyczność, sprawiająca, że obuwie dostosowuje się do kształtu stopy. Buty skórzane idealnie sprawdzą się na lato, ponieważ dzięki temu, że przepuszczają powietrze, nie pocą się w nich stopy. Dlatego też chcąc kupić wygodne buty do pracy lub wygodne buty do chodzenia powinniśmy pamiętać o sprawdzeniu, jakich materiałów, użyto do ich wykonania.

3.Wybieraj wkładki ortopedyczne!

Wpływ na wygodę i komfort użytkowania obuwia ma również wkładka. W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępne są wkładki, m.in.:  żelowe, ocieplające, węglowe, skórzane, termiczne i filcowe. Warto zainteresować się również wkładkami ortopedycznymi. Ich noszenie zaleca się w szczególności osobom, które mają problemy, wywołane nieprawidłowościami w budowie stóp, kończyn dolnych lub kręgosłupa. W ramach profilaktyki mogą je nosić również osoby zdrowe. Dzięki nim buty staną się bardziej komfortowe. Dobrym rozwiązaniem jest również noszenie, tzw. podpiętek, które sprawdzą się dla osób, zmagających się z ostrogami piętowymi.

4. Przyzwyczajaj stopę do butów

Ostatnią zasadą, dotyczącą wyboru wygodnych butów jest przyzwyczajanie do nich stopy. Dotyczy to w szczególności butów na obcasie – często brak komfortu ich użytkowania, związany jest z tym że na co dzień, chętniej nosimy buty na płaskiej podeszwie. Dlatego też, chcąc cieszyć się wygodnymi butami na weselu lub na innym przyjęciu, należy wcześniej przyzwyczaić do nich stopę. Nie zaleca się zakładać obuwia nowego, nie sprawdzonego, ponieważ może się to skończyć otarciami, pęcherzami i bolesnymi odciskami.

    2 komentarze

  • Matka na Szczycie

    Kiedyś najważniejsze było dla mnie, żeby buty były piękne, ich wygoda miala drugorzędne znaczenie, teraz mam na odwrót – to chyba starość 🙂 :p

  • Sylwia

    Dla mnie wygoda to kluczowa kwestia, buty uwielbiam, ale wolę kupować je przez internet. Zwyczajnie tak mi wygodniej, ale znacznie utrudnia mi to kwestie sprawdzenia ich przed zakupem. Znalazłam fajną stronkę, gdzie sprzedawca nie robi problemów ze zwrotami i w razie co zawsze mogę złożyć reklamację czy zwrócić buciki 😀

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>