Główne menu

Inf. prasowa
Wykorzystaj siłę swojej krwi! Poznaj wszystkie zalety mezoterapii osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, podczas której do skóry właściwej dostarczane są odpowiednie substancje odżywcze, lecznicze i regenerujące, stanowi coraz częściej wykonywany zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Największym atutem tej metody jest możliwość przeprowadzenia skutecznej terapii odmładzającej bez użycia skalpela, a tym samym ryzyka blizn czy długiego i uciążliwego okresu rekonwalescencji. W medycynie możemy spotkać się z kilkoma odmianami mezoterapii, ale to właśnie ta zakładająca wykorzystanie osocza bogatopłytkowego pacjenta uważana jest przez ekspertów za najbardziej innowacyjną, skuteczną i bezpieczną dla zdrowia. W czym tkwi sekret działania mezoterapii osoczem bogatopłytkowym? Na to pytanie odpowiedzieli nam specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – moc ukryta w Twojej krwi

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg wykorzystujący niezwykłą moc ukrytą w naszej krwi. Terapia opiera się na osoczu bogatopłytkowym PRP, czyli autologicznym preparacie pozyskiwanym bezpośrednio z krwi pacjenta. W PRP znajdują się tzw. czynniki wzrostu, które stymulują działanie procesów naprawczych zachodzących w organizmie. Preparat aplikuje się podskórnie metodą iniekcji – w miejscu nakłuć skóra dostaje sygnał do rozpoczęcia procesu odbudowy i regeneracji na takiej samej zasadzie, jak podczas skaleczenia czy uszkodzenia. W naszym osoczu zawarte są też aktywne trombocyty, które odpowiadają za wydzielanie ważnych dla regeneracji komórek skóry czynników wzrostu – prowadzących do odnowy, odmłodzenia i odświeżenia wyglądu skóry twarzy.

Efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Dostrzegalna poprawa gęstości, napięcia, faktury i kolorytu skóry, a także poprawa jej witalności i odżywienia – to efekty, jakich możemy spodziewać się po zabiegu ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym. Pierwsze rezultaty pojawią się już kilkanaście dni po zabiegu. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie zaznaczają jednak, że szybkość oraz jakość uzyskanych efektów podczas wampirzego liftingu uzależniona jest w dużej mierze od samej metody pozyskiwania osocza bogatopłytkowego. W Klinice Miracki wykorzystuje się w tym nowoczesny i niezwykle skuteczny system HD PRP Magellan. Jak potwierdza właściciel kliniki, doktor Krzysztof Miracki, zabieg HD PRP Magellan to wyjątkowa wersja mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.

„System Magellan stanowi dziś najlepszy dostępny rodzaj zabiegów z kategorii PRP. To głównie z tego względu, że pozwala na uzyskanie najwyższego stężenia płytek w pobranym i odwirowanym materiale – to do 2 000 000 płytek w jednym mikrolitrze, co daje aż siedmiokrotnie lepszy wynik niż w przypadku klasycznej mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Dla pacjenta oznacza to, że do pełnej terapii i uzyskania zadowalających rezultatów wystarczy zaledwie jeden zabieg, nie zaś ich cała seria. Innowacją systemu PRP Magellan jest także możliwość bardzo dokładnego śledzenia przez lekarza wszelkich parametrów pobranego materiału – nic nie jest dziełem przypadku, a każdy parametr jest dokładnie przeanalizowany przez urządzenie” – wyjaśnia doktor Miracki.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym a bezpieczeństwo

Specjaliści z Kliniki Miracki potwierdzają, że terapia osoczem bogatopłytkowym jest jedną z bezpieczniejszych i najlepiej przebadanych terapii leczniczych w całej medycynie estetycznej. Bezpieczeństwo jej stosowania w zakresie odmładzania twarzy, przeciwdziałania łysieniu czy leczenia różnorodnych urazów ortopedycznych zostało udowodnione naukowo. W tym przypadku największe znaczenie ma to, że materiał wykorzystywany do zabiegu pozyskiwany jest bezpośrednio od pacjenta – to zmniejsza do absolutnego minimum ryzyko pojawienia się alergii czy niepożądanych reakcji ze strony układu immunologicznego. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest jednym z niewielu zabiegów, który może być wykonywany u alergików i osób z bardzo wrażliwą, a nawet atopową skórą – do organizmu nie zostaje wprowadzona żadna obca substancja, w związku z czym nie istnieje ryzyko podrażnień i reakcji alergicznych. Prawidłowo wykonany zabieg nie powinien nieść za sobą żadnych niepokojących skutków ubocznych – mogą zdarzyć się drobne ślady po nakłuciach, delikatne siniaczki czy obrzęki, jednak stanowią naturalne efekty uboczne metody iniekcyjnej, które szybko i samoistnie ustępują.

Więcej informacji na temat zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/osocze-bogatoplytkowe/

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>