Główne menu

Inf. prasowa
Wyrusz w rejs statkiem z Itaką! W programie Wyspy Kanaryjskie i Madera

Romantyczne wakacje na statku, który odwiedza codziennie inną wyspę? Tak, ale tylko z Biurem Podróży ITAKA, które ponownie wynajęło dla swoich klientów cały statek Ocean Majesty. Pływaj, zwiedzaj Wyspy Kanaryjskie i Maderę, rozkoszuj się wygodami i atrakcjami na pokładzie. Wypoczywaj!

Ocean Majesty – pływający hotel Itaki

Znany w latach dziewięćdziesiątych serial „Statek miłości” powrócił. Jednak tym razem nie na ekrany telewizorów, a na spokojne wody Oceanu Atlantyckiego. To właśnie tam, pomiędzy Wyspami Kanaryjskimi i Maderą, pływa Ocean Majesty – wynajęty przez Biuro Podróży Itaka statek-hotel, na którym można spędzić niezapomniany tygodniowy rejs. To ponad stumetrowy statek zawierający 7 pokładów pasażerskich, 273 kabiny, 5 barów, 2 restauracje i basen na górnym pokładzie – czy może być lepiej? Na pasażerów czekają polscy rezydenci i animatorzy (nie trzeba znać obcego języka, by wybrać się w rejs!) i pokładowe atrakcje, także prowadzone w języku polskim. To wyjątkowy statek, na którym polscy turyści mają prawo czuć się jak u siebie, a jednocześnie pływający po subtropikalnych wodach oceanu. W kabinie na gości czekają płaskie telewizory z dostępem do telewizji satelitarnej, telefon, sejf, radio, biurko z krzesłem i prywatna łazienka z prysznicem. W wybranych kabinach znajduje się minibar i prywatny balkon.

Wyspy Kanaryjskie na wyciągnięcie ręki

Kiedy kupujemy wycieczkę stacjonarną na Wyspy Kanaryjskie, tak naprawdę wybieramy się na jedną z nich. Tymczasem każda jest inna i każda ma coś innego do zaoferowania. Słoneczna Teneryfa kusi czarnymi piaskami plaży i rodzinną atmosferą, Fuerteventura pustynnym krajobrazem i wiatrami sprzyjającymi surferom. Gran Canaria to przede wszystkim Park Palmitos i tresowane delfiny, ale także Dolina Tysiąca Palm i Rezerwat Wydm. W opozycji do pełnych turystów wysp stoi La Gomera – praktycznie pozbawiona piaszczystych plaż, a więc postrzegana jako mniej atrakcyjna, jest azylem dla pragnących ciszy i spokoju. Równie spokojna jest La Palma, przyciągająca przede wszystkim miłośników astronomii, a to za sprawą znajdującego się na wyspie obserwatorium.

W trakcie rejsu jedną z wybranych tras Ocean Majesty zawija także do portu na Maderze. Ta urocza, wiecznie zielona wyspa, nazywana Wyspą Wiecznej Wiosny, przyciąga wyjątkowymi klifami, lasami laurowymi i możliwością pospacerowania wzdłuż lewad.

Rejs statkiem z Itaką – co można robić na statku?

Statek na ogół postrzegany jest jako środek transportu, którym dopłyniemy z punktu A do punktu B i analogicznie jak w pociągu i samolocie, sami powinniśmy zadbać o rozrywkę. Tymczasem rzeczywistość zadaje kłam temu wyobrażeniu. Oferta atrakcji na statku pod banderą Itaki jest tak szeroka i różnorodna, że na nudę nie będzie czasu. Na bezczynne siedzenie w kabinie też nie. Do dyspozycji gości są między innymi:

– kino,

– sauna,

– salon kosmetyczny,

– podgrzewany basen,

– siłownia,

– punkt internetowy,

– czytelnia,

– sklepy.

Ponadto można wziąć udział w:

– grach towarzyskich i zręcznościowych,

– jodze,

– karaoke,

– nordic walking na pokładzie,

– lekcjach tańca,

– grze w karty i bingo.

Trzeba się mocno sprężać, by w czasie tygodniowego rejsu zdążyć skorzystać ze wszystkich atrakcji. A przecież tygodniowy rejs to nie tylko pobyt na statku, to także możliwość zwiedzania Wysp Kanaryjskich, z której niewątpliwie warto skorzystać.

Wszystko w cenie, czyli all inclusive soft z Itaką

Czego najbardziej nie lubimy robić na wakacjach? Oczywiście liczyć pieniędzy! Właśnie dlatego oferty rejsów z ITAKĄ skonstruowano w oparciu o system all inclusive soft. W cenie rejsu dostajemy wygodną kabinę oraz trzy posiłki, a także nielimitowane soki, wodę, piwo i wino do obiadu i kolacji oraz w barze w godzinach 12 – 24. Za dodatkową dopłatą można mieć nielimitowany dostęp do bardziej wyszukanych trunków. Posiłki serwowane są przynajmniej przez dwie godziny. Po kolacji w wyznaczonym miejscu znajdują się przekąski, którymi można się częstować całą noc.

Urodziny i odnowienie przysięgi małżeńskiej na statku

Na pływającym po międzynarodowych wodach Ocean Majesty pierwsze skrzypce gra oczywiście kapitan statku. To właśnie przed nim małżonkowie mogą skorzystać z możliwości odnowienia przysięgi małżeńskiej. Wyjątkowo ceremonia może być poprowadzona przez pierwszego oficera. W każdym wypadku małżonkowie mogą liczyć na pamiątkowe zdjęcie, tort i lampkę szampana. Nie zabraknie przekąsek dla pary i gości. Tak doniosły fakt zostanie obwieszczony w pokładowym planie dnia, a ponownie poślubieni małżonkowie otrzymają pamiątkowy certyfikat.

Jubilat, który w czasie rejsu będzie obchodził urodziny, zostanie specjalnie wyróżniony. Podczas kolacji do jego stolika zostanie podany tort, a orkiestra zagra Happy Birthday.

Kapitan pojawi się wśród gości także na wyjątkowej kapitańskiej kolacji, którą poprzedzi koktajl. Tego wieczoru gości obowiązują stroje galowe.

 

  5 komentarzy

 • Magdalena Szymańska

  Uwielbialam ten serial!!!! My z Itaką jedziemy w lipcu na wycieczkę, jak do Wlocha to tylko z Itaką )

 • jotka

  Pomarzyć można, czemu nie…

 • Waga

  My też do Włoch , na Sycylię tak jak rok temu. Absolutnie cudowna wyspa. I wspaniałe wino, przyroda i chyba najpiękniej położone lotnisko w Europie. Pas startowy nad brzegiem morza , między skałami. Tak się składa ,że też z Itaką 🙂
  Ale wcześniej do Turcji ; na przełomie marca i kwietnia jest już tam gorąco , normalna plaża i opalanie.

 • Ania

  Zapewne to fajna sprawa takie podróżowanie 🙂 my jakoś statkiem na chwilę obecna nie mamy ochoty może dlatego że pływamy statkiem od kilkunastu lat Polska-Szwecja, Szwecja -Polska 😉 ale na Maderę w tym roku lecimy i będziemy dreptać po niej 🙂

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>