Główne menu

Inf. prasowa
Wznieś pielęgnację włosów na wyższy poziom – zobacz, co radzą profesjonaliści

Nie ma lepszego źródła wiedzy na temat włosów niż profesjonalni fryzjerzy, którzy na co dzień się nimi zajmują. Oprócz tego, jak stylizować czy farbować włosy, wiedzą również, jak dbać o ich efektywną pielęgnację – warto więc sprawdzić, jakie są ich rady na piękne i lśniące włosy, także te farbowane!

Odpowiednie mycie i regularne podcinanie włosów

Mycie włosów to na pozór prosta czynność. Jednak może się okazać, że używając nieodpowiedniego szamponu lub stosując produkt niepoprawnie, zaszkodzimy włosom, pogarszając ich stan i kondycję. Szampon ma za zadanie zmyć pozostałości produktów do stylizacji, oczyścić skórę głowy i odświeżyć włosy. Styliści radzą, aby dostosować rodzaj kosmetyku do typu włosów. Przykładowo, włosy farbowane wymagają od nas specjalnej uwagi – należy wybierać szampony przeznaczone specjalnie do nich, aby na dłużej utrzymać głęboki, intensywny kolor. Zabiegi koloryzacji lub dekoloryzacji mogą znacząco pogorszyć stan włosów, a niewłaściwa pielęgnacja może sprawić, że uzyskany z pomocą stylisty kolor szybko wypłowieje. Aby temu zapobiec, podczas mycia farbowanych włosów warto pamiętać o kilku istotnych trikach, które warto włączyć w codzienną rutynę pielęgnacyjną.

Przede wszystkim warto mieć na uwadze fakt, że nie należy nakładać szamponu bezpośrednio na głowę – lepiej uprzednio wlać małą ilość produktu na dłoń i rozmasować, aż zacznie się delikatnie pienić. Należy również zadbać o to, by dokładnie spłukać go wodą ze skóry głowy i z włosów, ponieważ pozostałości szamponu mogą podrażnić skórę i przesuszyć końcówki. Niestety to właśnie końcówki włosów mają tendencję do rozdwajania i są najbardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Mogłoby się wydawać, że zniszczone końcówki nie stanowią zagrożenia dla kondycji całych pasm, jednak okazuje się, że jest wprost przeciwnie – pęknięcia na samym dole włosa zaczynają „wspinać się” do góry, niszcząc je na całej długości. Aby zapobiec nadmiernemu ich rozdwajaniu i niszczeniu, należy dbać o właściwą pielęgnację włosów. Końcówki powinny być poodcinane raz na kwartał, jednak niezwykle ważna jest profilaktyka – w tym celu warto regularnie stosować profesjonalne kosmetyki, które wygładzają powierzchnię włosa, zapobiegając uszkodzeniom.

Woda z zawartością metali znacznie pogarsza stan włosów

Eksperci zwracają uwagę na to, że ogromną rolę w drodze do pięknych włosów odgrywa również woda. Niestety nawet najczystsza zawiera metale, np. miedź, które gromadzą się wewnątrz włókien włosa. Szczególnie włosy wysokoporowate absorbują metale, co może doprowadzić do ich osłabienia i zniszczenia efektów koloryzacji. Po wielu latach badań laboratoria L’Oréal Professionnel Paris dowiodły, że cząsteczki metali, szczególnie miedzi, zawarte w wodzie, negatywnie wpływają na stan włosów poddanych koloryzacji, prowadząc do utraty blasku, miękkości i szybszego wypłukiwania koloru. Rozwiązaniem tego problemu jest opatentowana technologia, która opiera się na wykorzystaniu działania glikoaminiy, czyli małej cząsteczki wnikającej we włókna włosów. Składnik ten zawarty jest w innowacyjnej gamie produktów Metal Detox od L’Oréal Professionnel Paris, dzięki czemu kosmetyki neutralizują metale i redukują ryzyko uszkodzenia włosów aż o 87 proc.

 

Dzięki innowacyjnej formule produktów z linii Metal Detox włosy zostają oczyszczone z nagromadzonych wewnątrz metali i są chronione przed ich osadzaniem się, na długo zachowując blask, miękkość i intensywny kolor. Produkty tej linii stosowane są podczas trzyetapowych zabiegów w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Po usłudze przeprowadzonej przez stylistę w salonie warto sięgnąć po te produkty podczas pielęgnacji domowej, przedłużając uzyskany efekt – szampon Metal Detox zabezpieczy włosy przed osadzaniem się metali, a maska dodatkowo będzie chronić kolor, zapewniając jednocześnie blask i miękkość.

Cała gama innowacyjnych produktów w trosce o piękne włosy

Profesjonalne produkty to podstawa utrzymania pięknych i lśniących włosów. Należy pamiętać, aby dopasować pielęgnację do potrzeb i rodzaju włosów, korzystając w tym celu z dedykowanych produktów, np. do włosów farbowanych, rozjaśnianych na blond czy problematycznych. W tym celu L’Oréal Professionnel Paris opracował całą linię produktów Serie Expert. To innowacyjna technologia pielęgnacji, w której skład wchodzi aż 13 gam odpowiadających na zróżnicowane potrzeby włosów – farbowanych, rozjaśnianych, zniszczonych, pozbawionych objętości czy do pielęgnacji skóry głowy z problemami.

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów są dostępne nie tylko dla ekspertów – dziś możemy korzystać z nich także w domowym zaciszu! Włączając do codziennej pielęgnacji odpowiednio dobraną do rodzaju włosów gamę Serie Expert , każdego dnia będziemy mogły poczuć się jak po wyjściu od stylisty. Na uwagę zasługuje także fakt, że L’Oréal Professionnel Paris ma na celu troskę nie tylko o piękne włosy, ale także o środowisko, realizując zasady zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że marka redukuję wykorzystanie wody oraz zużycie CO₂ podczas produkcji swoich kosmetyków. Zmiany widać także na pierwszy rzut oka – przykładem są nowe designerskie opakowania, które produkowane są z plastiku pochodzącego do 100 proc. z recyklingu.

Profesjonalna pielęgnacja włosów wcale nie musi być trudna – dzięki poradom ekspertów oraz uzupełnieniu codziennych zabiegów pielęgnacyjnych o produkty takie jak linia Metal Detox, możliwe jest efektywne podtrzymanie uzyskanych w salonie efektów. Kosmetyki, które pomogą ci zadbać o piękne i lśniące włosy są teraz na wyciągnięcie ręki!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>