Główne menu

Za co kobiety kochają szpilki?

Szpilki można kochać lub nienawidzić. Można narzekać na ich fason i wiążącą się z nim niewygodę, ale też doceniać to, jak zmieniają damskie nogi. Nie ma drugich równie seksownych butów, w których przy odrobinie szczęścia można się naprawdę dużo lepiej poczuć. Szpilki zmieniają każdą stylizację, wygląda się w nich jak milion dolarów. I za to właśnie je kochamy. Mimo że dzisiaj dużo częściej na co dzień nosimy po prostu…trampki.

szpilki

Kocha, lubi, nie lubi…

Za co kochamy szpilki? A za co je nienawidzimy? Dlaczego tak wiele kobiet nie wyobraża sobie bez nich życia, a inne traktują jak zło konieczne?

Nie ma chyba drugiego obuwia damskiego, które wzbudzałoby tyle kontrowersji. Bo z jednej strony super wyglądają, pięknie wydłużają i wyszczuplają nogi, jednak z drugiej bywają niewygodne. Wiele kobiet żali się, że nie potrafi w szpilkach się poruszać. Same buty na wysokim obcasie nie załatwią nic, jeśli będziemy na nich się chwiać. Zamiast dodać nam urody…mogą stać się powodem żartów. A przecież nie o to chodzi.

szpilki

Szpilki kilka ciekawostek

  • szpilki dodają nie tylko wzrostu, ale też pewności siebie,
  • co ciekawe szpilki zostały pierwotnie zaprojektowane dla mężczyzn. Było to bardzo dawno, bo w XVI wieku. Stanowiły wtedy część zbroi bojowej…
  • uważa się, że buty na obcasach stworzone dla kobiet pochodzą od Katarzyny Medycejskiej, włoskiej szlachcianki, która chciała dodać sobie wzrostu, by zrobić lepsze wrażenie na królu Henryku.
  • Roger-Henri Vivier uchodzi za popularyzatora szpilek w latach 50 tych ubiegłego wieku.
  • amerykańskie centra fitness polecają programy chodzenia na szpilkach. Zajęcia trwają 45 minut, w ich trakcie uczysz się poruszać na szpilkach, rzeźbisz łydki i wyszczuplasz nogi.
  • nie zaleca się ciągle nosić szpilek, to niezdrowe. W konsekwencji dochodzi do trwałego kurczenia się łydek, średnio nawet o 13%. Założenie płaskich butów prowadzi wtedy do rozciągania mięśni, co może być bardzo bolesne.
  • altokalcyfilia – to rodzaj fetyszu, w którym najbardziej podniecające są wysokie buty
  • Twój mężczyzna uważa, że masz za dużo butów? Była pierwsza dama filipińska Imelda Marcos posiadała 1200 par szpilek, także no…
  • bardzo popularne są szpilki  Christian Louboutin z charakterystyczną czerwoną podeszwą,
  • wiele kobiet traktuje szpilki nie tylko jak buty, ale jak trofea 🙂

Dzień szpilki

25 września obchodzimy Dzień Szpilki. Celem aukcji jest wspieranie dzieci chorych na raka. Ogólnopolski #DzienSzpilek to akcja zainicjowana przez Moliera 2. Za każde zdjęcie szpilek spełniające warunki akcji na konto fundacji zajmującej się pomocą dzieciom z nowotworami trafi 2 złote. Zdjęcie wystarczy opublikować na Facebooku lub Instagramie. Do dzieła!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>