Główne menu

Inf. prasowa
Zabawki dla dzieci — drewniane, edukacyjne, interaktywne — które wybrać?

Zabawki dla dzieci są bardzo ważne w życiu każdego malucha. Wskazuje na to choćby fakt, że wszystkie dzieci mają swoje ulubione zabawki. Już od najmłodszych lat aktywizują i zachęcają dzieci do zabawy, a także wspierają rozwój i edukację. Wybór spośród zabawek jest ogromny, poczynając od pluszaków i zabawek drewnianych, przez interaktywne i edukacyjne. Jakie zabawki dla dzieci wybrać, żeby dobrze się sprawdziły? Podpowiadamy!

Jakie zabawki dla dzieci wybrać?

Możliwość zabawy jest nieodłącznym elementem szczęśliwego dzieciństwa. Przejście przez ten okres rozwoju w prawidłowy sposób przygotowuje dziecko do dalszej nauki i edukacji. Dzięki zabawie z innymi dziecko wchodzi w jedne z pierwszych relacji społecznych z rówieśnikami i uczy się budowania więzi z ludźmi już od najmłodszych lat. Zabawki są bardzo istotne w tym procesie, muszą być jednak odpowiednio dobrane do wieku dziecka, by mogło z nich korzystać bezpiecznie i jak najwięcej dobrego wynieść z tejże zabawy. Pamiętajmy o tym przed dokonaniem wyboru — Inne zabawki wybierzmy dla niemowlaka, a inne dla kilkulatka żądnego przygód i wyzwań! Są też zabawki, którymi dzieci mogą bawić się same oraz takie, które najwięcej frajdy sprawiają w grupie. Wybierając zabawki dla dziecka pamiętajmy o bezpieczeństwie, które jest najważniejsze — zabawka zawsze powinna być odpowiednio dobrana do wieku. Informacje na ten temat zawsze znajdują się na opakowaniu, a jeśli zakupy robimy przez internet, to koniecznie należy poszukać takiej informacji w opisie produktu.

Zabawki drewniane dla dzieci

Zabawki drewniane są ekologiczne, zazwyczaj proste, ale jednocześnie potrafią zachęcać do bardzo twórczej aktywności. Dzieci lubią kontakt z naturalnymi zabawkami i chętnie po nie sięgają. Na szczęście zabawki drewniane często łączy jedno — funkcja edukacyjna. Drewniane klocki, układanki i konstrukcje uczą dzieci tworzenia własnych budowli i przenoszenie wizji na rzeczywistość. Zabawki drewniane są także ponadczasowe i nie łatwo je zniszczyć. Dzięki temu nasze dzieci mogą nawet korzystać z nich i bawić się nimi pokoleniowo. Drewniane zabawki nietoksyczne dla dzieci. Jeździki drewniane, zwierzątka i figurki to drewniane zabawki, które zazwyczaj są zbudowane z dużych i obłych elementów, zatem nawet wkładanie ich do buzi nie wygląda groźnie. Drewniane ponadczasowe liczydła pomogą zapoznać się po raz pierwszy z liczeniem, dodawaniem i odejmowaniem. Zabawki drewniane po prostu uwielbiamy za ich niezwykłą urodę, niebywałą funkcjonalność i charakterystyczną tylko dla nich „duszę” ponadczasowości.

Zabawki interaktywne i edukacyjne dla dzieci

Zabawki interaktywne wydają dźwięki i starają się wejść z dzieckiem w interakcję. Zachęcają do wykonywania czynności, podpowiadają lub po prostu wydają dźwięki (często jest to naśladowanie odgłosów zwierząt). Zabawki interaktywne poza wydawaniem dźwięków mogą pełnić także funkcję edukacyjną. Takie zabawki będą zachęcać i chwalić po odpowiednio wykonanym zadaniu, niekoniecznie skomplikowanym. Czasem wystarczy odpowiednie dopasowanie figur geometrycznych lub wrzucenie czegoś do pudełka zgodnie z poleceniem. Ważne jest to, by dobrać zabawkę interaktywną odpowiednio do wieku dziecka, ponieważ często ze względu na mechanizm działania posiadają one mniejsze elementy, które całkiem małe dzieci mogą połknąć. Z zabawek na baterie zawsze najbezpieczniej korzystać pod nadzorem osób dorosłych. Zabawki edukacyjne i interaktywne to świetna okazja do zajęcia dziecka czymś ciekawym i wprowadzenie możliwości nauki przez zabawę, która dzieci bardzo lubią.

 

    Komentarz ( 1 )

  • Bejbi

    Dziękujemy za wartościowe wskazówki na temat wyboru zabawek. W pełni podzielamy przekonanie o ich roli w pozytywnym rozwoju dziecka.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>