Główne menu

Inf. prasowa
Zabawki erotyczne dla kobiet – łamiemy tabu!

W masowej świadomości nadal pokutuje opinie, że gadżety erotyczne to coś wstydliwego czy wręcz perwersyjnego. W rzeczywistości zabawki erotyczne mogą być elementem zdrowego i udanego życia seksualnego. W wielu przypadkach stanowią dla partnerów urozmaicenie i sposób na lepsze poznanie własnej seksualności. Sprawdźmy dziś, jakie są najpopularniejsze gadżety erotyczne dla kobiet i dlaczego cieszą się tak dużym powodzeniem.

Gadżety erotyczne dla kobiet

Przez wieki ludzkiej historii wokół naszej seksualności narosło mnóstwo mitów. Wiele z nich zakorzenionych jest tak silnie, że można się z nimi spotkać nawet dziś. Sprawy seksu uznawane są często za temat tabu, którego nie powinno się poruszać publicznie. Jednym z tematów wywołujących sporo kontrowersji były zawsze zabawki erotyczne. Wiele osób błędnie uważa, że gadżety te przeznaczone są wyłącznie dla osób samotnych lub, że ich użycie świadczy o różnego rodzaju zaburzeniach seksualności. W rzeczywistości erotyczne zabawki dla kobiet możemy również dobrze stosować w czasie gry wstępnej czy nawet samego stosunku z partnerem. Dla wielu kobiet gadżety erotyczne mogą być dużo szybszą drogą do osiągnięcia orgazmu. W końcu zostały one zaprojektowane dokładnie w tym celu i pod wieloma względami mają przewagę nad męskim członkiem.

Wibrator czy dildo dla kobiety?

Nasz krótki przegląd najpopularniejszych gadżetów erotycznych dla pań zaczniemy od wibratorów i dildo. Te dwa erotyczne akcesoria są często mylone ze sobą. Wibratory dla kobiet, jak sama nazwa wskazuje, stymulują przede wszystkim za pomocą wibracji. Są to więc gadżety zasilane bateriami lub wbudowanym akumulatorem. Ich kształt i rozmiar mogą być przeróżne. Niektóre są gadżetami uniwersalnymi, a inne skupiają się przede wszystkim na pieszczotach konkretnych regionów. Przykładem może być wibrator punktu G lub wibrator króliczek, którym możemy jednocześnie stymulować okolice punktu G i łechtaczkę. Z kolei dildo pozbawiony jest mechanizmu wibrującego i poruszany jest wyłącznie siłą mięśni użytkownika. Ten rodzaj erotycznych zabawek dla kobiet pozwala więc na pełną kontrolę nad tempem i intensywnością ruchów. Zaletą dildo jest też to, że są całkowicie bezgłośne. Często więc preferują je kobiety, które łatwo się rozpraszają i dla których dźwięk wibrującego gadżetu może być problemem.

Erotyczne zabawki dla kobiet – masażery łechtaczki

Dla wielu kobiet jedyną drogą do osiągnięcia orgazmu jest stymulacja łechtaczki. Wśród lekarzy i seksuologów pojawiają się wręcz głosy, że orgazm łechtaczkowy jest jedynym rodzajem orgazmu, jaki istnieje. Gadżetem erotycznym dla pań, który skupia się całkowicie na pieszczotach łechtaczki, są tak zwane masażery łechtaczki. Możemy podzielić je na dwa podstawowe typy: wibrujące i bezdotykowe. Wibrujące masażery stymulują łechtaczkę, za pośrednictwem mechanizmy wibrującego, podobnie jak klasyczne wibratory. Różnią się jednak od nich kształtem. Ich design oraz zaprogramowane tryby pozwalają często na stymulację łechtaczki na kilka sposobów. Dużą rewolucją w branży gadżetów erotycznych było pojawienie na rynku bezdotykowych masażerów łechtaczki. W przypadku tych zabawek erotycznych stymulacja odbywa się dzięki rytmicznym falom powietrza. W praktyce dają one odczucia ucisku i ssania. Powietrzne masażery łechtaczki są w większości przypadków wodoodporne, dzięki czemu można je ze sobą zabrać do wanny lub pod prysznic.

Wibratory dla kobiet i masażery łechtaczki to oczywiście nie jedyne gadżety erotyczne dostępne na rynku. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego gadżetu warto na spokojnie zapoznać się ofertą największych sex shopów. Dużym ułatwieniem są tu sklepu online, które pozwalają na niczym nieskrępowane i dyskretne zapoznanie się z asortymentem. Wspólne zabawy z partnerem możemy urozmaicić sobie również szarfami do krępowania, biżuterią erotyczną czy akcesoriami do seksu analnego. Ważne, aby użycie gadżetów erotycznych nigdy nie było wymuszone, a ich wykorzystanie we wspólnych zabawach, sprawiało przyjemność obu stronom.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>