Inf. prasowa Zabieg usuwania żylaków może być komfortowy. Poznaj laserową metodę leczenia żylaków EVLT!
Przewlekła niewydolność żylna, którą potocznie nazywamy żylakami, to dość powszechny problem, z którym zmaga się nawet co trzecia kobieta i co piąty mężczyzna po 45. roku życia. Dla większości osób to problem głównie estetyczny, choć nie można zapominać o tym, że żylaki to również poważny problem natury medycznej, dlatego nie należy go lekceważyć i odsuwać w czasie zabiegu ich usuwania.
Wbrew pozorom zabieg nie musi jednak oznaczać skomplikowanej i wymagającej długiego okresu rekonwalescencji operacji. Medycyna estetyczna ma do zaoferowania też takie metody leczenia, które pozwolą nam wyleczyć to schorzenie w znacznie mniej inwazyjny sposób. Spośród wszystkich małoinwazyjnych metod leczenia przewlekłej niewydolności żylnej, najczęściej stosowaną przez lekarzy jest laseroterapia, wspierana zaawansowanymi i nowoczesnymi urządzeniami. O tym, jaka metoda laserowego usuwania żylaków pozwala uzyskać dziś najbardziej optymalne rezultaty, rozmawialiśmy ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.
Tradycyjne i nowoczesne metody usuwania żylaków
Usuwanie żylaków coraz rzadziej odbywa się przy pomocy tradycyjnych metod chirurgicznych. Współcześnie lekarze medycyny estetycznej mają do dyspozycji znacznie mniej inwazyjne metody leczenia tego schorzenia, które są w stanie zapewnić pacjentom analogiczne efekty terapeutyczne, a przy tym dużo większy komfort podczas zabiegu i skrócony do minimum okres rekonwalescencji. Laserowe usuwanie żylaków pozwala na wyleczenie niewydolności żylnej bez skalpela, blizn, szwów i długiego powrotu do formy, a jednocześnie przy zachowaniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla pacjenta. Bardzo dużą zaletą usuwania żylaków metodą laserową jest to, że pacjent może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia, zaś po upływie około 7 dni, do pełnej aktywności życiowej.
Laserowe leczenie żylaków EVLT
EVLT to znana i stosowana na świecie od lat metoda małoinwazyjnego leczenia przewlekłej niewydolności żylnej. Choć na rynku medycznym znajdują się także inne metody leczenia żylaków (para wodna, fale radiowe, kleje), EVLT cieszy się wśród ekspertów medycyny estetycznej mianem złotego standardu w kategorii usuwania żylaków. Wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania metody EVLT potwierdzają liczne badania naukowe oraz rekomendacje Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. Z laserowego usuwania żylaków metodą EVLT korzystają też specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie, dla których jest to nowoczesna alternatywa dla strippingu, czyli fizycznego wyrywania żył odpiszczelowych i odstrzałkowych.
Na czym polega laserowe usuwanie żylaków EVLT?
Laserowe leczenie żylaków metodą EVLT odbywa się przy pomocy lasera diodowego, emitującego światło o długości 1470 nm z wykorzystaniem specjalnego światłowodu radialnego. Zabieg ma na celu wyeliminowanie niewydolnej żyły przy pomocy energii lasera.
Przed rozpoczęciem zabiegu chirurg wykonuje badanie USG Doppler, a następnie oznacza na skórze przebieg naczyń. Po dezynfekcji skóry lekarz wprowadza do żyły światłowód i przeprowadza na jej niewydolnym odcinku śródoperacyjne USG. W następnej kolejności znieczula się miejscowo żyłę na całym jej przebiegu, co ma dodatkowo chronić tkanki otaczające żyłę (nerwy, naczynia krwionośne, mięśnie, skórę) przed przegrzaniem. Światło laserowe wprowadzone do żyły prowadzi do jej precyzyjnego obkurczenia, a w długofalowym efekcie jej zarośnięcia. Jeżeli istnieje taka konieczność, lekarz usuwa żylaki spod skóry przez 2 mm nacięcia i przy pomocy mikroszydełek. Na koniec wykonywana jest kompresjoterapia, czyli nieinwazyjna metoda kontrolowanego ucisku.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowej metody leczenia żylaków EVLT? Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/evlt-wewnatrznaczyniowe-laserowe-leczenie-zylakow/
Zostaw komentarz