Główne menu

Inf. prasowa
Zainstaluj w swoim domu inteligentny czujnik zalania wodą i śpij spokojnie, gdziekolwiek będziesz!

Pożar i zalanie należą do najczęstszych wypadków, jakie mogą zdarzyć się w naszym domu. Niekiedy nawet niewielka usterka może mieć tragiczne konsekwencje dla domowników i miejsca, które jest dla nas najcenniejsze. Aby skutecznie uchronić się przed konsekwencjami zalania, warto więc zainwestować w inteligentny czujnik zalania wodą, który zabezpieczy nasz dom na niespotykanym wcześniej poziomie. Wszystko po to, abyśmy mogli spać spokojnie bez względu na to, gdzie się znajdujemy.

Czym jest inteligentny czujnik zalania wodą?

Możliwości inteligentnego czujnika zalania wodą z pewnością zaskoczą nawet największych sceptyków. To smart urządzenie nie tylko błyskawicznie wykrywa zagrożenie, lecz także informuje o nim domowników, aby ci mogli zareagować jak najszybciej. Potrafi zminimalizować poniesione straty poprzez zakręcenie zaworów z wodą, a jeśli zechcemy –  współpracuje nawet z ogrzewaniem podłogowym. Brzmi nierealnie?

Zainteresowani działaniem Flood Sensorów, zapytaliśmy twórców Fibaro o to, czym wyróżnia się oferowany przez nich innowacyjny czujnik zalania wodą i jakie są jego możliwości.

Flood Sensor: innowacyjność i niezawodność w jednym

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii Flood Sensor Fibaro stwarza zupełnie nowe możliwości w zakresie zabezpieczenia naszego domu. Funkcjonalność urządzenia w połączeniu z nieograniczonymi możliwościami całego domowego ekosystemu nie tylko zapewnią naszej domowej przestrzeni nieustanną ochronę, lecz także zminimalizują ewentualne straty w razie kryzysowej sytuacji. Inteligentny system Fibaro oferuje nam coś, czego jeszcze nie było, umiejętność rozpoznawania faktów i identyfikowania potencjalnych zagrożeń. Flood Sensor nie tylko poinformuje nas o przecieku lub naruszeniu urządzenia, lecz także odetnie dopływ wody w sytuacji zagrożenia. System wyposażony w elektrozawory ograniczy w tej sposób skutki awarii hydraulicznej – to znakomita konfiguracja, która zapewni bezpieczeństwo naszemu domowi bez względu na to, gdzie będziemy się aktualnie znajdować.

Czujnik zalania wodą, który potrafi więcej niż myślisz

Flood Sensor od Fibaro to coś więcej niż czujnik zalania. Urządzenie łączy w sobie kilka przydatnych funkcji, które zostały dobrane z myślą o bezpieczeństwie i komforcie użytkowników. Czujnik zalania Fibaro posiada także wbudowany czujnik temperatury, co sprawia, że idealnie sprawdzi się także jako kontroler ogrzewania podłogowego, dostosowując bieżącą temperaturę do naszych oczekiwań. Dzięki wykorzystaniu diod alarmowych, alarmu dźwiękowego i teleskopowych sond błyskawicznie poinformuje nas o zaistniałym zagrożeniu, a inteligentny system wyśle wiadomość na naszego smartfona, aby mieć pewność, że natychmiast zareagujemy na zaistniałe zagrożenie.

Niewielkie rozmiary pozwolą umieścić Flood Sensor Fibaro w dowolnym miejscu naszego domu – niekoniecznie tam, gdzie będzie niewidoczny. Przemyślany i dopracowany design oraz harmonijny kształt sprawiają, że z powodzeniem możemy wyeksponować go w naszej domowej przestrzeni i mieć gwarancję, że znakomicie dopełni pomieszczenie.

Wersja dopasowana do Twoich preferencji

Fibaro stworzyło dwie serie Flood Sensorów – dla systemu Fibaro oraz osobną dla Apple HomeKit. Twórcy marki dołożyli wszelkich starań, aby urządzenia, które współpracują także z Apple HomeKit, posiadały wszystkie funkcje standardowych czujników, przeznaczonych do pracy w systemie Fibaro i były z nim kompatybilne. To znakomita wiadomość dla wszystkich posiadających już inne urządzenia działające w systemie Apple HomeKit, którzy nie chcą rezygnować z dotychczas użytkowanych produktów. Jeśli chcemy zainstalować w naszym domu czujnik zalania wodą, a posiadamy już system Fibaro lub inny oparty na Z-Wave, wystarczy wybrać urządzenie zaprojektowane pod tę technologię. Jeśli natomiast szukamy rozwiązania dopasowanego pod Apple HomeKit, to zdecydujmy się na kompatybilną wersję.

Chcesz zainstalować czujnik zalania wodą w swoim domu? Odwiedź stronę producenta Fibaro i dowiedz się więcej o możliwościach tego niezwykłego urządzenia!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>