Główne menu

Zamiast kwiatów na ślub – książki. 7 niezawodnych tytułów

Prezent na ślub najczęściej sprawia problem. Klasyką staje się wręczanie kopert, oczywiście wraz z zawartością. To rozwiązanie, które jest najlepiej oceniane zarówno przez gości, jak i Parę Młodą, pozwala zebrać konkretną kwotę i kupić coś „lepszego”. Pozostaje jednak jeszcze jedna sprawa – kwiaty, które w dniu ślubu otrzymuje się w niewyobrażalnej ilości. Niektóre pary nie chcą bukietów, którymi nie zdążą się nacieszyć, dlatego zamiast kwiatów życzą sobie książki.  Oto lista 7 niezawodnych tytułów.

„O sztuce miłości”

Jest to jedna z tych książek, do których się wraca. Po przeczytaniu nie odkłada się jej na półkę na długie miesiące, po to, by się kurzyła, ale wraca się do niej. To jedna z tych pozycji, która pozwala ciągle na nowo się uczyć, doskonalić, poznawać swoje błędy i robić wszystko, by nie popełniać ich ponownie. Pozwala spojrzeć na miłość z różnych stron i zastanowić się, co zrobić, by jej nigdy nie zabrakło. Erich Fromm i jego „O sztuce miłości” to pozycja obowiązkowa dla każdej pary małżeńskiej.

rebis032

Zamów książkę tutaj

„Mąż i żona”

 

Mąż i żona to brzmi dumnie.  Co jednak się za tym kryje? Zeruya Shalev zadaje pytania o przyszłość związku, nie udziela jednak odpowiedzi. Zmusza do tego, by każdy Czytelnik sam odpowiedział sobie na to, jak powinno wyglądać małżeństwo. Motywuje, żeby spojrzeć na siebie i związek z boku, krytycznie. Izraelska pisarka w świetny sposób ukazuje prawa rządzące związkiem oraz wpływ codziennych decyzji na to, jak układają się losy dwójki osób. Prawdziwa uczta duchowa, podróż pełna emocji, dla niej i dla niego.

Mąż i żona

Książkę można zamówić tutaj

„Fatum i furia”

Światowy bestseller Lauren Groff, polecany przez samego Baracka Obamę, prezydenta Stanów Zjednoczonych, czytelników Amazona, New York Timesa i moli książkowych w Polsce. Najgłośniejsza amerykańska powieść 2015 roku zbiera świetne recenzje i angażuje czytelnika od pierwszej strony. Amerykanka pod znaczącym tytułem przedstawia różne stadia miłości małżeńskiej i intryguje oryginalną formą i dojrzałym, zmysłowym językiem. Konstrukcja powieści nie pozwala się od niej oderwać, a plastyczny język wchłania bez reszty. Jest coś jeszcze – liczne nawiązania do klasycznych pozycji literackich, których odnajdywanie to prawdziwa przyjemność dla osób oczytanych.

„Fatum i furia” to opowieść o związku, małżeństwie, pisana z perspektywy dwóch osób – kobiety i mężczyzny. Historia układa się jak domino, przesunięcie jednego elementu kładzie kolejne, w konsekwencji całość pokazywana jest jako ciąg niesamowitych zdarzeń.

fatum

Książkę można zmówić tutaj.

„Małżeństwo niedoskonałe”

„Małżeństwo niedoskonałe” to debiut literacki znanej pisarki, Krystyny Nepomuckiej, pozycja lekka, dowcipna, wciągająca od pierwszych stron, bardzo klimatyczna. Opisuje prostą wydawać by się mogło historię – miłość rozpieszczonego jedynaka, z bogatego domu i pracowitej dziewczyny marzącej o lepszym życiu. Całość zwieńczona jest świetnym stylem, szczyptą ironii i czarnym humorem.

55917102385CD

Książkę można zamówić tutaj.

„Psychologia miłości”

A gdyby tak wejść w miłość od środka, poznać ją z innej perspektywy, rozłożyć na czynniki pierwsze, zrozumieć mechanizmy nią sterujące? „Psychologia miłości” BOgdana Wojciszke to właśnie taka pozycja, którą z chęcią przeczytają nie tylko osoby o zacięciu psychologicznym, ale wszyscy lubiący poznawanie siebie i otaczającego świata.

Książka ta pozwala odpowiedzieć na jedno dręczące świeżo upieczonych małżonków pytanie – czy tak będzie zawsze? Co warto zrobić, by miłość nie ustawała?

49321802276KS

Książkę można zamówić tutaj.

„Święte małżeństwo”

Na rynku jest mnóstwo książek o tym, jak budować szczęśliwe małżeństwo, nie brakuje też artykułów i poradników na ten temat. Rady atakują nas niemal na każdym kroku. Ta książka jest inna. Gary Thomas odkrywa inny wymiar małżeństwa, o którym nie zawsze pamiętamy, patrzy na związek dwóch ludzi jak na świetną okazję do wzrastania, dojrzewania i zmieniania się, poprzez nieustanną pracę. Autor stara się pokazać, jaki jest zamysł Boga dotyczący małżonków, co naprawdę oznacza sakrament, który łączy dwie osoby.  Książkę czyta się jak dobrą powieść, nie jak kolejny poradnik. To jedna z tych pozycji, którą czyta się jednym tchem, a po lekturze uznaje za niezwykłą.

67947402839KS

Książkę można zamówić tutaj.

„Jak wytrzymać ze współczesną kobietą?”, „Jak wytrzymać ze współczesnym mężczyzną?”

Dwa tytuły i dwie propozycje tej samej Autorki, Joanny Chmielewskiej – dla niej i dla niego, świetnie nadające się jako lektury dla Nowożeńców. Zdecydowanie nie należy się jednak spodziewać po lekturze trzęsienia ziemi, olśnienia. Są to humorystyczne, lekkie, napisane żartobliwie poradniki, których nie należy brać zbyt poważnie. Poradnik bezczelnie swobodny, odkrywający tajniki psychiki kobiet i mężczyzn, przy którym można niejednokrotnie głośno wybuchnąć śmiechem.

52652101622KS

Książkę można zamówić tutaj.

52652001622KS

Książkę można kupić tutaj.

  6 komentarzy

 • GlamGirlAndMore

  Kwiaty to już chyba dawno wyszły z mody…:P Ja nie przepadam za nimi… i jak ktoś mi kupuje, to tylko osoby, które mnie nie znają:)
  Ale książki…to inna bajka… ich nigdy za wiele:)i na ślub i ZAWSZE!

 • Lena Blackrose

  Coraz częściej spotykam się z tym, że para młoda nie chce kwiatów i prosi o coś innego. Książki – super pomysł! Od razu biblioteczka się tworzy ;D. Ostatnie pozycja wydaje mi się najciekawsza. Pozdrawiam. 😉

 • wyluzowana

  A dla mnie pisanie na zaproszeniach o prezentach, czy też modnych ostatnio pieniądzach , jest bardzo niestosowne. Jak dla mnie to brzmi trochę jak „chcemy abyś był/była z nami w tak szczególnym dniu dla Nas, zapraszamy Cię ale zapłać za to ” 😛 .Zaraz wszyscy mnie tu zbluzgają ale czy nie można po prostu kogoś zaprosić i niech naprawdę cieszy się tą chwilą. Nie mogę znieść haseł typu „pojechalibyśmy ale Nas nie stać” . nie stać na co ? Na złożenie życzeń ?

  • dorota

   Hmm..Niby tak, ale generalnie przyjęte jest, że przy okazji takich uroczystości wręcza się prezent. Raczej marginalnie należałoby traktować sytuacje, kiedy ktoś przyjeżdża bez prezentu. Zazwyczaj wesele jest zapowiadane dużo szybciej, można zorganizować wszystko tak, by również finansowo przygotować się do tego wydarzenia. Jestem daleka od materialnego podejścia do tematu, bo znaczenie ma co innego – zgadzam się, ale udawanie, że tematu nie ma, uważam też za hipokryzję.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>