Główne menu

Zanim kupisz kolejną odżywkę do włosów…Koniecznie przeczytaj!

Dobra odżywka może znacząco zmienić wygląd włosów. Eksperci twierdzą, że jest ona ważniejsza od szamponu do włosów. Dlatego zamiast inwestować w drogi szampon, lepiej kupić lepszą odżywkę. Oczywiście jeśli musimy wybierać. Z drugiej strony, by być zadowoloną z efektów, trzeba odżywkę do włosów dobrze nakładać.

Specjalnie dla Was przejrzałam blogi znanych fryzjerów oraz blogerek testujących produkty do stylizacji włosów i zebrałam poniższe, niekiedy dość zaskakujące, rady.

Raz w miesiącu maska

Zbyt częste stosowanie masek do włosów obciąża fryzurę. Eksperci sugerują, by kosmetyk ten nakładać raz w miesiącu/najczęściej raz w tygodniu, pozostawiając go na włosach przez kilkanaście minut. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy kosmyki są narażone na utratę wilgoci, dlatego tak istotne jest stosowanie preparatów przeciwdziałających utracie wody.

odżywka

Odżywka przed szamponem?

Może brzmi to irracjonalnie, ale ostatnio istnieje trend, by odżywkę do spłukiwania nakładać przed szamponem. Dlaczego? W ten sposób ma ona szansę lepiej zadziałać i mamy pewność, że zostanie dokładnie spłukana.

Coraz więcej osób stosuje też inną metodę – myje kosmyki tuż przy włosach szamponem, a poniżej nakłada odżywkę.

Odżywka od połowy długości włosów do końcówek

Najlepszym sposobem na piękne włosy jest nałożenie odżywki od połowy długości włosów do końcówek, czyli od końca ucha do końcówek. Przenigdy nie wolno nakładać odżywek i masek na włosy tuż przy cebulkach. Kosmetyk należy aplikować tam, gdzie jest potrzebny.

Jak nakładamy odżywkę?

Wyciskamy odpowiednią ilość na rękę (o tym poniżej), lekko ogrzewamy w dłoniach i rozprowadzamy od ucha w dół, przeczesując delikatnie palcami włosy. Odżywkę można rozprowadzać też grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

Jeśli chcemy usprawnić wchłanianie odżywek, warto nałożyć na włosy foliowy worek i owinąć całość ręcznikiem. Następnie włosy możemy ogrzać suszarką. Łuski pod wpływem ciepła rozchylą się i lepiej wchłoną składniki odżywcze, a odżywka będzie miała szansę lepiej zadziałać.

Niewielka ilość

Nadmiar odżywki często szkodzi bardziej niż jej brak. Na średniej długości włosy (do ramion) wystarczy odpowiednik około połowy orzecha włoskiego. Gdy włosy sięgają za łopatki, powinna wystarczyć ilość odpowiadająca orzechowi włoskiemu. Ważne, by tuż przed rozprowadzeniem kosmetyku delikatnie ścisnąć włosy, by pozbyć się nadmiaru wody.

Włosy po koloryzacji

Używanie odpowiedniej odżywki jest szczególnie ważne dla włosów po koloryzacji. Dzięki odpowiedniemu kosmetykowi kolor dłużej się utrzyma, włosy będą dodatkowo uszczelnione i chronione.

  4 komentarze

 • anna

  Z doświadczenia mogę napisać że dobry szampon ma znaczenie. jestem posiadaczką długich farbowanych,gęstych włosów. Ostatnio mąż kupił zwykły pokrzywowy szampon, umyłam nim głowę, nałozyłam swoją ulubioną odżywkę, nie było takiego efektu jak kładłam lepszy szampon i te właśnie odżywkę. Włosy nie chciały mi się ładnie rozczesać tylko ciągły się suche. Po wyschnięciu puszyły się ,nie wyglądały zdrowo, POzdrawiam

 • Iwona

  Ciekawy artykuł. Spróbuję z tą odżywką przed szamponem:)

 • Dorota

  Moim zadaniem najlepsza jest od Wax Pilomax.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>