Główne menu

Art. sponsorowany
Zapomnij o bawełnie – wybierz dres merino i ciesz się komfortem każdego dnia!

Coraz więcej osób szuka dla siebie ubrań komfortowych i przystosowanych do różnych warunków pogodowych, a do tego wytrzymałych przez więcej niż jeden sezon (idąc na przekór trendom fast fashion). I właśnie dlatego rosnącym zainteresowaniem cieszą się ubrania z wełny merino, w tym m.in. wygodne dresy. Dres merino to świetna alternatywa nie tylko dla materiałów syntetycznych, lecz także dla popularnej w Polsce bawełny. Dowiedz się dlaczego!

Dla wielu z nas bawełna była dotąd podstawowym materiałem, na którym opieraliśmy dużą część swojej garderoby. Spodnie, bluzki czy sukienki – wiele z tych wiszących w naszych szafach zawiera właśnie bawełnę (i to jako materiał przeważający w składzie). Istnieją jednak inne naturalne rozwiązania, które oferują ciekawe właściwości. Serio, serio! I jednym z nich jest wełna merino.

Wełna a bawełna – dlaczego dresy merino będą dla Ciebie lepszym wyborem?

Materiał dresu merino to pochodząca od owiec, delikatna w dotyku wełna (nie drapie i nie podgryza jak klasyczna wełna owcza). To włókno poza swoją delikatnością ma również wiele innych zalet. Przede wszystkim słynie ze swej miękkości. Jednak w porównaniu do bawełny najbardziej wyróżniają je właściwości termoregulacyjne. 

Ta wyjątkowa cecha sprawia, że komplet dresowy z wełny merino pozostaje ciepły nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego, podczas gdy w analogicznej sytuacji dres bawełniany robi się mokry, nieprzyjemnie zimny i ciężki. A to przecież nie sprzyja dalszej aktywności, prawda? Z pewnością znasz to uczucie, brr!

Jeśli szukasz wymarzonego dresu merino, to koniecznie odwiedź sklep paterns i znajdź coś dla siebie: https://pl.paterns.com/dresy-spodnie-bluzy-z-welny-merino

To jeszcze nie koniec zalet – komplety dresowe merino mają ich znacznie więcej!

Dresy merino są bardzo wygodne i przyjemne w noszeniu. Regulują temperaturę ciała, zapewniając ciepło w chłodniejsze dni, a w te cieplejsze nie dopuszczają do przegrzania. Są więc idealnym wyborem dla osób, które chcą cieszyć się niekwestionowaną wygodą przez cały rok – i to niezależnie od temperatury za oknem. 

Kolejną zaletą kompletów dresowych z wełny merino jest ich prosta pielęgnacja. Te ubrania nie wymagają częstego prania, a jedynie regularnego wietrzenia (fun fact: merynosowe włókno oczyszcza się w kontakcie z powietrzem). To szczególnie istotna cecha podczas podróży, gdy chcesz mieć przy sobie minimalną ilość ubrań i stawiasz na funkcjonalność. 

Czy dres z wełny merino będzie odpowiedni dla wrażliwej skóry? Również tej dziecięcej?

No pewnie! Dres merino sprawdzi się i dla wrażliwców i dla najmłodszych, których skóra wymaga szczególnej subtelności. Jak już wspominaliśmy wyżej – wełna merynosa nie podgryza ani nie drapie. 

Dzięki kompletowi dresowemu z wełny merino żaden maluch nie będzie wymagał także częstego przebierania. Nie przegrzeje się w swoim stroju, nawet podczas długiej i intensywnej zabawy – w domu czy w plenerze. Termoregulacja i termoaktywność merynosa to zdecydowanie sprzymierzeńcy pełnego aktywności dzieciństwa. 

Zwróć uwagę także na to, że dres merino jest naprawdę ciepły, a zajmuje bardzo mało miejsca w plecaku czy torbie podróżnej. Dla porównania – ciepły dres bawełniany będzie 2-3 razy grubszy i zajmie większość miejsca w bagażu. Co więcej, na wyjazd musielibyśmy wziąć co najmniej dwa takie komplety, ponieważ ten grubszy nie nadawałby się na cieplejsze dni. W przypadku wełny merino nie będzie takiej konieczności, ponieważ ubrania wykonane z tego materiału sprawdzają się świetnie – zarówno podczas ciepłych, jak i chłodnych dni.

A kwestie środowiskowe? Czy komplet dresowy z wełny merino będzie bardziej eko niż bawełna? 

Kolejną zaletą dresów merino jest ich przyjazność dla środowiska. Wełna merino jest biodegradowalna, co oznacza, że po jej użyciu można ją łatwo zutylizować. Jeśli chcesz mieć 100% pewność, że dokonujesz ekologicznego wyboru, postaw na zakupy w niewielkich lokalnych sklepach. Takich, które szyją z certyfikowanej, etycznie pozyskiwanej wełny, a nie produkują odzież na skalę masową. 

Zrównoważona produkcja i odpowiedzialnie szyte komplety dresowe z wełny merino będą środowiskowo często dużo lepszym wyborem niż bawełna, która bardzo często (choć nie zawsze) produkowana jest na cele fast fashion. Ostateczny wybór jak zawsze należy do Ciebie!

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>