Główne menu

Art. sponsorowany
Zarządzanie zasobami ludzkimi – jak wyglądają studia i co można po nich robić?

Zarządzanie zasobami ludzkimi to dość obszerne pojęcie, pod którym kryje się szereg różnych aktywności. Studia na kierunku związanym z zarządzaniem zasobami ludzkimi gwarantują dostęp do wiedzy, która jest bardzo pożądana na rynku pracy. Zastanawiasz się czy warto podjąć naukę na tym kierunku? Sprawdź, jaką ofertę przygotowała Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University.

Human resources, czyli zarządzanie zasobami ludzkimi to jeden z kierunków studiów, które można znaleźć w ofercie Wyższej Szkoły Bankowej – National Louis University. Nie od dziś wiadomo, że za sukcesem każdej firmy stoją ludzie – kreatywni, ambitni i otwarci na nowe rozwiązania. Zadaniem specjalisty od zarządzania zasobami ludzkimi jest, między innymi, pozyskiwanie właśnie takich pracowników, którzy będą w stanie przyczynić się do rozwoju firmy, przyczyniając się tym samym do swojego własnego rozwoju osobistego. Zastanawiasz się nad wyborem studiów i chcesz wiedzieć jakie perspektywy czekają absolwentów WSB-NLU? Czytaj dalej!

Czym zajmuje się specjalista od HR?

Zakres działalności specjalistów od HR jest naprawdę szeroki. W dużym uproszczeniu można stwierdzić, że osoba odpowiedzialna za zarządzanie zasobami ludzkimi dba o to, aby odpowiednie osoby trafiały na odpowiednie stanowiska. Wśród najczęstszych aktywności zawodowych specjalistów od HR można wyróżnić:

 

 • przeprowadzanie procesu rekrutacji,
 • wdrażanie w obowiązki zawodowe nowych pracowników,
 • kontrola systemów oceny pracowniczej,
 • czuwanie nad systemem wynagrodzeń,
 • wyszukiwanie unikatowych talentów, zdolności i potencjału wśród pracowników,
 • motywowanie pracowników do stałego rozwoju,
 • nadzór nad przestrzeganiem przepisów i prawa pracy w firmie.

 

Zarządzanie zasobami ludzkimi to dziedzina nauki, którą można podzielić na dwie odrębne gałęzie. Miękki obszar HR skupia się na pozyskiwaniu i motywowaniu pracowników do efektywniejszej pracy. Miękki HR zajmuje się wydobywaniem potencjału drzemiącego w pracownikach i szlifowaniu ich naturalnych umiejętności. Z kolei twardy obszar zarządzania zasobami ludzkim obejmuje wszystkie systemowe sprawy, związane między innymi z wynagrodzeniem czy ewaluacją pracy poszczególnych pracowników.

Studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi – czy warto?

W ofercie Wyższej Szkoły Bankowej – National Louis University znaleźć można studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi w ramach studiów drugiego stopnia bądź w formie studiów podyplomowych. Nauka w WSB-NLU przygotuje Cię do podjęcia pracy jako specjalista od HR, który będzie odpowiedzialny koordynację pracy wszystkich pracowników firmy i pozyskiwanie nowych kandydatów na wybrane stanowiska.

Oprócz tego, absolwent studiów na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi może podjąć pracę na stanowisku:

 • pracownika działu HR,
 • menadżera ds. HR,
 • łowcy talentów,
 • doradcy zawodowego,
 • specjalisty ds. szkoleń pracowniczych,
 • trenera biznesu.

 

Posiadacze dyplomu studiów na WSB-NLU mogą starać się o zatrudnienie zarówno w wielkich, międzynarodowych korporacjach, jak i we wszelkiego rodzaju instytucjach publicznych.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>