Główne menu

Zaskakujące domowe sposoby, które pozwolą Ci szybko schudnąć z brzucha

Nie znam kobiety, która by nie chciała choć trochę odchudzić brzucha. Być może dlatego, że otaczają mnie „zwykłe trzydziestolatki”, a nie lekkoatletki, czy panie pozytywnie zakręcone na punkcie ćwiczeń. Każda ma coś do zrobienia i uważa, że dobrze, by było co nieco zrzucić z tego obszaru ciała. Niestety te, które już próbowały, wiedzą, że nie jest to takie proste zadanie. Brzuszek jest w naturalny sposób podatny na gromadzenie zbędnych kalorii pod postacią tłuszczyku, który wraz z upływem czasu szybciej się uwidacznia. Czy można coś z tym zrobić? Tak, a nawet trzeba!

Motywacja jest tym większa, że tłuszcz na brzuchu jest nie tylko nieatrakcyjny pod względem wizualnym, ale również niezdrowy. Znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób. Dlatego warto postawić na detoks i lepszy metabolizm, który pozwoli schudnąć i poprawić samopoczucie.

Jak to zrobić? Uderzyć w przyczyny!

Niestety istnieje wiele powodów, które sprawiają, że nasz brzuch tyje:

  • nadmiar kalorii, czyli przejadanie się,
  • zmniejszenie produkcji hormonów (wraz z wiekiem),
  • wolniejszy metabolizm (również wiek ma znaczenie),
  • brak ruchu
  • stres.

Dlatego jeśli chcemy skutecznie walczyć z brzuszkiem warto zareagować na każdą z powyższych przyczyn. Pomocne są poniższe sposoby.

Woda z cytryną na dzień dobry zmniejszy tłuszcz z brzucha

tea-556777_1280Jeśli chcesz pozbyć się tłuszczu z obrębu brzucha, codziennie, każdego dnia po przebudzeniu pij wodę z cytryną.

W ten sposób uzyskasz efekt detoksykacji i poprawisz funkcjonowanie wątroby.

Woda z cytryną zwiększy wydzielanie enzymów wątrobowych i produkcję żółci, usuwa wirusy, walczy z objawami zatrucia a nawet powiększeniem organu.

W cytrynie znajdują się terpentyny, które zwiększają produkcję śliny, co ułatwia trawienie.

Poza tym kwaśna woda świetnie wypełnia żołądek i zmniejsza głód. Poprawia pH oraz ogranicza apetyt na słodycze. Dzięki temu, że walczy z zakwaszeniem organizmu, dodaje energii oraz ogranicza problem z apatią i bólami głowy. Woda z cytryną z samego rana to zastrzyk antyoksydantów pozytywnie wpływających na wygląd skóry, zapobiegających przedwczesnemu starzeniu. A do tego jest smaczna i tania…

Już dziś wyrób sobie nawyk wyciskania soku z jednej cytryny do szklanki wody i picia tego napoju na czczo. Następnie zrób sobie makijaż, umyj się i ubierz, a po 30 minutach zjedz lekkie śniadanie. To ważne, by zachować odstęp półgodzinny między piciem wody z cytryną a jedzeniem.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>