Główne menu

Inf. prasowa
Zasłony – o czym powinniśmy pamiętać wybierając zasłony do salonu?

Wybór zasłon do salonu nigdy nie powinien być pozostawiony przypadkowi. W tym najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu w domu zasłony pełnią także dekoracyjną funkcję. Czym więc kierować się przy ich wyborze?

Zasłony – o czym powinniśmy pamiętać wybierając zasłony do salonu?

Zasłony do salonu – jaki kolor wybrać

Kolor zasłon do salonu nie może być wybierany w oderwaniu od aranżacji całego wnętrza. Najpiękniejsze nawet zasłony w kolorze czerwieni, na tle bladoróżowych ścian nie będą wyglądały dobrze. Natomiast w takiej kolorystyce doskonale sprawdzą się wszelkie szarości, błękity i seledyny. Przy wyborze zasłon do salonu dobrze jest kierować się jedną z dwóch zasad: zasłony są częścią wystroju wnętrza i barwą współgrają z resztą otoczenia; zasłony są dekoracyjną kropką nad „i”, wyróżniają się kolorem – wtedy można pokusić się o dobór na zasadzie kontrastu – podpowiada Joanna Dziedzic-Czulak, dekoratorka i blogerka marki Eurofirany.

Zasłony do salonu – długie czy krótkie

Krótkie zasłony są bardzo praktyczne, oszczędzają miejsce, jednak nie prezentują się najlepiej. Polecane są przede wszystkich do małych pomieszczeń, dobrze sprawdzają się w kuchni. W salonie lepiej jest powiesić zasłony długie, kończące się tuż nad podłogą lub nawet leżące na niej. Taka długość pozwoli w pełni wyeksponować wszystkie ich walory, będzie też bardzo ładną wizualną oprawą okna.

Przeczytaj także: Zasłony – nieocenione nie tylko w upalne dni

Zasłony do salonu – długie czy krótkie

Zasłony do salonu – jak upiąć

Żeby zasłony naprawdę dobrze prezentowały się na oknie i były jego ozdobą zarówno w dzień, jak i w nocy, trzeba je ładnie upiąć. Coraz rzadziej spotyka się na oknach salonowych zasłony gładko rozciągnięte. Dziś rządzą flexy, przelotki i taśmy marszczące, dzięki którym zasłony układają się w symetryczne pionowe fałdy. Taśmy i przelotki gwarantują ich jednakowy rozmiar i równomierne rozłożenie zarówno przy zasłonach zasłoniętych, jak i odsłoniętych. Aby wyglądały nieco dyskretniej można je na dzień przewiązać ozdobnym elementem lub upiąć chwostem. Szerokie okna wymagają szerokich zasłon, które także po odsłonięciu mają pokaźne rozmiary. Do upinania szerokich zasłon poleca się flexy.

Zasłony do salonu – jaki kolor wybrać

Zasłony do salonu – jaką tkaninę wybrać

Tu dużo zależy od ogólnego wyglądu salonu. W salonach w stylu glamour zasłony wyglądające na ciężkie i grube będą się prezentowały bardzo okazale, ale już w salonach w lekkim, minimalistycznym stylu skandynawskim niekoniecznie. Tu lepiej postawić na lżejsze, bardziej zwiewne tkaniny.

Na pewno warto zadbać, by zasłony do salonu były uszyte z tkanin zaciemniających. Takie właściwości, wbrew pozorom, mają nie tylko grube i ciemne materiały. Zasłony zaciemniające mogą być lekkie i jasne, nawet białe. Dużo ważniejszy jest sposób ich utkania, który ogranicza możliwość  przedostawania się promieniom słonecznym do salonu.

Eurofirany to rodzinna firma z ponad dwudziestoośmioletnią historią. Oferuje swoim klientom gotowe wyroby do dekoracji wnętrz i artykuły tekstylne (pościel, obrusy, narzuty, zasłony, firany), a także szycie na wymiar firan, zasłon i rolet. Prowadzi sprzedaż w kilkudziesięciu salonach stacjonarnych i sklepie firmowym eurofirany.com.pl, gdzie dla wygody klientów uruchomiono kalkulator szycia firan i zasłon. Na stronie internetowej prowadzony jest też blog o tematyce dekoracji wnętrz z wieloma ciekawymi pomysłami na aranżacje mieszkań i domów oraz szczegółami programu Metamorfoza Twojego Wnętrza. Niedawno w ofercie pojawiły się trzy nowe kolekcje: Ella Line, Diva Line i Reina Line. W wybranych salonach i sklepie online można płacić za zakupy w ratach.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>