Główne menu

Art. sponsorowany
Zatrzaśnięty kluczyk w samochodzie? Z assistance to nie problem!

Wystarczy tylko chwila nieuwagi i już – zatrzaśnięty kluczyk w samochodzie. Dowiedz się, jak możesz rozwiązać ten problem i dlaczego ubezpieczenie assistance jest tu opcją wartą rozważenia.

Jak sobie poradzić z zatrzaśniętymi kluczykami w aucie?

Jeśli masz stosunkowo nowy pojazd  z systemem bezkluczykowego dostępu, jesteś w dobrej sytuacji. Takie auta są zazwyczaj mało podatne na zdarzenia tego typu. W przypadku pozostałych modeli możesz skorzystać z poniższych sposobów na otworzenie drzwi:

  • odciągnięcie klamki przez uchyloną szybę – o ile jest taka możliwość,
  • zamówienie profesjonalnej usługi otwarcia samochodu – koszt to zwykle ok. 200-500 zł. Firmy trudniące się takimi zleceniami pojawiają się w krótkim czasie, nawet w nocy. Wszystko odbywa się bezinwazyjnie, zatem najczęściej nie zobaczysz nawet śladu po awaryjnym otwarciu drzwi,
  • wybicie szyby z zachowaniem ostrożności – warto najpierw sprawdzić, która szyba będzie najtańsza do wymiany, żeby zredukować późniejsze koszty naprawy samochodu.

Ubezpieczenie assistance pomocne w wielu sytuacjach

Zatrzaśnięty kluczyk w samochodzie to tylko jeden z przykładów, w których znajduje zastosowanie polisa assistance. W rzeczywistości to ubezpieczenie auta zapewnia wsparcie w wielu awaryjnych sytuacjach, które mogą przydarzyć się każdemu, m.in. przy:

  • braku paliwa w baku,
  • rozładowaniu akumulatora,
  • awarii wymagającej holowania lub udostępnienia samochodu zastępczego,
  • awarii samochodu za granicą.

Pamiętaj jednak, że assistance jest polisą nieobligatoryjną, a co za tym idzie towarzystwa mają pełną swobodę w kształtowaniu oferty. Zwykle sprowadza się to do tego, że za niską ceną idzie niska ochrona ubezpieczeniowa. Wraz ze wzrostem wysokości składki rośnie z kolei zakres sytuacji, w których można liczyć na pomoc ubezpieczyciela.

Pomoc assistance tańsza niż myślisz

Wbrew pozorom, zakup pakietu assistance wcale nie jest dużym wydatkiem. Za całoroczną polisę zapłacisz zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, w zależności od wybranego zakresu ochrony. Możesz ją kupić wraz z OC online. Podstawowe assistance (tzw. mini ASS) jest też często oferowane jako gratis do standardowego ubezpieczenia samochodu. Co prawda cechuje się bardzo okrojonym zakresem, ale pomoc w przypadku zatrzaśniętego kluczyka w samochodzie zwykle wchodzi w skład dostępnych usług. Jeśli tak będzie w Twoim przypadku, to ubezpieczyciel wyśle specjalistów od awaryjnego otwierania drzwi i nie będzie Cię to nic kosztować. Mimo wszystko warto zapoznać się z dokładnym zakresem ochrony uwzględnionym w OWU konkretnej polisy.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>