Główne menu

Inf. prasowa
Zbliża się lato, a Ty wciąż wstydzisz się swojej sylwetki? Wiemy, jak temu zaradzić!

Kluczem do zachowania szczupłej i pięknej sylwetki jest właściwa dieta i aktywność fizyczna. Zdarza się jednak, że pomimo wysiłków nie można się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej z ud, brzucha i pośladków. Nowoczesne technologie stosowane w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej mogą pomóc skutecznie i bezboleśnie wyszczuplić i wymodelować sylwetkę.

„Zacznij ćwiczyć, jedz regularne posiłki, zrezygnuj ze słodzonej kawy i przestań podjadać” – ile razy słyszałaś te rady? Ciągle nowe diety, jeszcze intensywniejsze treningi, a Ty ciągle nie możesz się pozbyć wrażenia, że Twoje uda są za obfite (lub inne określenie mniej drastyczne), na brzuchu wciąż widoczne są wałeczki tłuszczu, a do tego jeszcze ten cellulit… Nie lubisz lata, bo wszyscy znajomi znów będą opalać się na plaży, a Ty wstydzisz się pokazać w stroju kąpielowym? W tym roku będzie zupełnie inaczej! Wybierz jeden z zabiegów modelujących sylwetkę, by w krótkim czasie zyskać efekty, o jakich od zawsze marzyłaś.

Dlaczego tak trudno pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Wiele kobiet pomimo zdrowej diety i aktywnego trybu życia ciągle walczy o piękniejszą sylwetkę. Potrzeba dużo wysiłku, by pozbyć się tłuszczu z takich miejsc jak uda czy pośladki. Z czego to wynika?

– Uporczywa tkanka tłuszczowa to problem wielu kobiet, które zgłaszają się do naszej kliniki. Trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to skutek działania natury – normą jest, że w organizmie kobiety występuje więcej tkanki tłuszczowej niż u mężczyzny. Jest ona również potrzebna w większej ilości do prawidłowego funkcjonowania kobiecego organizmu. Przyjmuje się, że optymalna zawartość tkanki tłuszczowej u kobiety to 20–24%, podczas gdy u mężczyzny 10–12%” – wyjaśnia specjalista dermatolog, dr n. med. Maciej Krajewski z Kliniki Krajewski w Warszawie.

Nowoczesne technologie stosowane w gabinetach medycyny estetycznej pozwalają precyzyjnie działać na komórki tłuszczowe, bez naruszania otaczających je tkanek. Ale jak to działa w praktyce?

Wymodelowane ciało w zaledwie kilka tygodni

Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej, która zlokalizowana jest dość głęboko w warstwie skórnej, konieczne jest zastosowanie rozwiązań pozwalających dotrzeć w miejsce problemu, nie uszkadzając sąsiednich komórek. Na takiej zasadzie działa m.in. technologia Accent Prime®. Umożliwia ona zastosowanie różnych głowic emitujących fale radiowe o najwyższej częstotliwości dostępnej na rynku, a także zimne i ciepłe ultradźwięki. Niezależnie od wybranej głowicy (a najlepsze efekty daje ich połączenie) walka z tkanką tłuszczową polega tu na działaniu na nią temperaturą – podgrzane komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi i są naturalnie wydalane z organizmu.

– Wśród najnowszych technologii służących do modelowania ciała i wyszczuplania sylwetki należy wyróżnić LPG Endermologie® Alliance. Główną zaletą zabiegu przeprowadzonego z jej użyciem jest jego 100% naturalność. Chcemy tu pobudzić skórę do większej aktywności poprzez masaż – oprócz klasycznej rolki urządzenie zostało wyposażone we flaps, czyli specjalną klapkę, która podtrzymuje fałd skórny poddawany zabiegowi. Dzięki temu możemy skuteczniej rozbijać tkankę tłuszczową” – wyjaśnia dr Krajewski. „– To również doskonały drenaż limfatyczny, który ułatwia naturalne usuwanie ze skóry toksyn i komórek tłuszczowych rozbitych podczas zabiegu”.

Wśród technologii wyszczuplających i modelujących sylwetkę sporą popularnością cieszy się również VelaShape III. Doskonale sprawdza się w walce z oporną tkanką tłuszczową. Dzięki energii podczerwieni i fal radiowych komórki tłuszczowe są podgrzewane, a masaż próżniowy mechanicznie stymuluje tkankę skórną do większej aktywności metabolicznej, a co za tym idzie szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Jeśli chcesz pozbyć się oponki, wymodelować uda czy talię, koniecznie wypróbuj tej metody.

Jeszcze inne rozwiązanie w walce z oporną tkanką tłuszczową to zastosowanie fali akustycznej. Technologia Storz Medical® poprawi metabolizm komórek Twojej skóry, co przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej z miejsc takich jak uda, brzuch czy pośladki. Zastosowanie fali uderzeniowej zwiększy też przepływ krwi i limfy, dzięki czemu produkty uboczne przemian metabolicznych zostaną szybciej usunięte z organizmu.

Spalanie tkanki tłuszczowej można przeprowadzić dzięki zastosowaniu różnych technologii. Dlatego każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją i wyborem najlepszej metody zabiegowej. Warto korzystać z usług tych gabinetów, w których możliwe będzie zastosowanie zabiegów z wykorzystaniem różnych technologii. Pozwoli Ci to osiągnąć lepsze efekty w krótszym czasie. Oczywiście walka z opornym tłuszczem wymaga serii intensywnych zabiegów, ale nie stwarzają one większego dyskomfortu dla pacjentów – są bezbolesne i nie wymagają rekonwalescencji.

Skóra gładka i jędrna już po kilku zabiegach

Wiele osób może się zastanawiać, czy poddana zabiegom wyszczuplającym skóra zdąży się zregenerować. Czy nie stanie się wiotka i efekt nie będzie odwrotny niż zamierzony? Nowoczesne technologie zostały zaprojektowane tak, by niwelując nadmiar tkanki tłuszczowej dodatkowo pobudzać naturalne procesy naprawcze skóry. Fibroblasty zaczynają wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i wyraźnie odmłodzona.

– Technologie wyszczuplające sylwetkę pomagają również w walce z cellulitem. Włókna kolagenowe w warstwie skóry ulegają obkurczeniu i pogrubieniu, wzrasta również produkcja kwasu hialuronowego. Strukturalnie skóra staje się gęstsza i poprawia się jej sprężystość. Jej powierzchnia ulega natomiast wyraźnemu wygładzeniu, co w niektórych przypadkach można zaobserwować nawet po jednym zabiegu” – wskazuje nasz ekspert, dr Maciej Krajewski.

Jak widać, zabiegi wyszczuplające pozwalają nie tylko spełnić marzenia o zgrabnej i wymodelowanej sylwetce. Poprawiają również gęstość skóry i jej strukturę, wpływając na jej odmłodzenie i piękniejszy, zdrowszy wygląd. Dzięki nim Twoja skóra znowu stanie się jędrna i gładka, a Ty w tym roku znów będziesz opalać się na plaży, zapominając o kompleksach.

    2 komentarze

  • jotka

    W pewnym wieku nie pomogą żadne zabiegi i kamuflaże, ale cóż, grunt, to zdrowym być…

  • Iwona Motyw Kobiety

    Jakoś w to nie wierzę 🙂 Bardziej polecałabym przejść chociaż 14 dni postu dr Dąbrowskiej – można stracić spokojnie 5-6 kg, nie płacąc za to 🙂 Plus pokonać samą/samego siebie w wytrwaniu.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>