Główne menu

Zbyt zmęczona na seks? To nie wymówka!

Według badań, zbyt duże zmęczenie jest najczęstszą przyczyną, dla której kobiety odmawiają seksu. Wcale nie osławiony ból głowy, ale właśnie przemęczenie…To nie najlepsza wiadomość. Okazuje się bowiem, że na 1000 pracowników aż 76% odczuwa zmęczenie co najmniej kilka razy w tygodniu, co wyjaśnia powody, dla których wiele par narzeka na małą częstotliwość zbliżeń. I nie bardzo wie, jak naturalnie poprawić seksualny barometr. Zbyt zmęczona na seks?

Zbyt zmęczona na seks

Brak snu ma wiele konsekwencji

Dotąd udało się ustalić, że brak snu sprzyja otyłości, chorobom serca, cukrzycy, a także skraca życie. Ostatnie wyniki badań opublikowane w wskazują, że zbyt mała ilość snu może decydować także o mniejszym libido oraz de facto rzadszych kontaktach seksualnych.

 

Obliczono, że dodatkowa godzina snu zwiększa o 14% szansę na seks kolejnego dnia. Sprawia, że kobiety szybciej są gotowe do współżycia, ich narządy płciowe łatwiej podlegają pobudzeniu. Wniosek jest jeden – dłuższy sen równa się lepszy seks. Również dlatego, że ma on likwidować problem z niedostatecznym nawilżeniem stref erogennych, z czym boryka się nawet 20% kobiet. Jest coś jeszcze – skrócenie czasu snu zmniejsza poziom hormonów androgenowych odpowiedzialnych za pożądanie i pobudzenie seksualne.

Eksperci wskazują, że popęd seksualny u kobiet ma wieloaspektowe podłoże. Tworzą go czynniki psychologiczne, medyczne i społeczne. Dlatego niestety dłuższy sen nie „załatwi” każdego problemu. Na pewno jednak pozytywnie wpłynie na samopoczucie i zwiększy szansę na gorący finał dnia.

Zalecana ilość snu dla osób po 18 roku życia to od 7 do 9 godzin na dobę.

Przeczytaj, dlaczego nie mam ochoty na seks.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>