Główne menu

Inf. prasowa
Zdrowe odżywianie a presja otoczenia

Praca nad sobą nie jest łatwa, więc kiedy przechodzisz na dietę odchudzającą, na weganizm lub chcesz się po prostu zacząć zdrowo odżywiać, możesz potrzebować odrobinę wsparcia ze strony bliskich osób. Problem polega na tym, że jeśli nic ze sobą nie robisz, możesz za plecami słyszeć przykre komentarze na temat swojej wagi albo słomianego zapału, kiedy zapowiadasz, że zamierzasz coś zmienić, słyszysz mnóstwo komplementów, a kiedy przychodzi do wprowadzenia planu w życie… Nagle okazuje się, że przyjaciele wcale nie są sprzymierzeńcami i zamiast kibicować, sami czasem prowokują cię do złamania postanowień. Przeczytaj w jakich sytuacjach najtrudniej jest trzymać się zasad zdrowego odżywiania i jak sobie z tym radzić. 

Zdrowe odżywianie – kiedy natrafiamy na największe pokusy? 

Co wieczór przed pracą przygotowujesz sobie lunchboxy ze zdrowym jedzeniem i nawet jeśli nie każda zrobiona przez ciebie sałatka wygląda tak apetycznie jak drożdżówka, którą wcześniej zdarzyło ci się jeść na drugie śniadanie, to masz silną motywację by nie podjadać. I wszystko jest w porządku dopóki ktoś nie rzuci hasła, żeby zamówić jedzenie. To jedna z sytuacji, w których łatwo jest ulec presji otoczenia. O wiele trudniejsze są jednak wyjścia ze znajomymi. Co prawda możesz wybrać z restauracyjnego menu coś dietetycznego, ale już odmówienie wypicia kolejki często traktowane jest jak policzek w twarz. Rodzinne uroczystości też bywają kłopotliwe, zwłaszcza że ciocia w jednej chwili potrafi skomentować twoje boczki, a w drugiej podsuwać ci sałatkę z majonezem. Nie licz też na zrozumienie seniorów rodu, jeśli nie jesz mięsa. 

Zdrowe odżywianie – jak sobie radzić mimo presji? 

Jednym ze sposobów na radzenie sobie z presją otoczenia i niezdrowymi pokusami jest ograniczenie swojego życia towarzyskiego do 2 czy trzech wyjść w miesiącu, jednak nie każdy jest zdolny do takich wyrzeczeń. Jeśli nauczysz się gotować kilka smacznych dietetycznych posiłków i przygotujesz zdrowe przekąski, możesz też zaprosić znajomych do siebie. Drugą opcją może być znalezienie wsparcia w zdrowym odżywianiu gdzie indziej. Znajdź forum o dietach i porozmawiaj na nim z osobami, które mają podobne problemy oraz z tymi, którzy od dawna są fit. Taki styl życia jest w modzie i być może uda ci się przekonać o tym swoich znajomych. Sprawdź też tutaj https://bedietcatering.pl/wroclaw/, jakie rozwiązania dietetyczne są ostatnio na topie. Nawet jeśli twoje słowa nie zrobią na znajomych dużego wrażenia, to efekty zdrowej diety na pewno wprawią ich w zachwyt.

    Komentarz ( 1 )

  • Królowa Karo

    Ja myślę, że przy zdrowej diecie wyjście ze znajomymi raz na jakiś czas systemu nam nie rozwali. Ważne, by po takim wyjściu nie zarzucić diety, ale powrócić do zdrowych nawyków.
    Nie popadajmy też w stereotyp, że zdrowa dieta to jakieś koszmarne wyrzeczenia. Zdrowa dieta to sposób na życie i jeśli ktoś robi to z pełnym przekonaniem, nie będzie miał opisanych dylematów.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>