Główne menu

Ekskluzywne marki
Zegarek dla Twojego mężczyzny? Ekskluzywne zegarki Epos

Mężczyzna z klasą odnajdzie się w każdej sytuacji. Będzie budził podziw i szacunek.

Można oczywiście udawać, że wygląd nie ma znaczenia. Prawda jest jednak taka, że to właśnie na podstawie ubioru oceniamy innych, wyrabiamy sobie zdanie na ich temat i kategoryzujemy.

To nie wszystko. Panuje pogląd, że za każdym dobrze ubranym mężczyzną stoi kobieta. To właśnie my mamy decydować bezpośrednio lub pośrednio, jak mężczyzna wygląda. Po pierwsze dlatego, że kupujemy swojemu ukochanemu odzież, po drugie ponieważ stajemy się bodźcem dla panów, by zadbać o siebie.

Mężczyźni chcą wyglądać dobrze również dla siebie, by poczuć się lepiej. A nic tak nie uszczęśliwia ich jak najwyższej jakości markowe wyroby, skórzane obuwie, klasyczne paski, czy to, co wielu mężczyzn szczególnie kręci, czyli markowe szwajcarskie zegarki, stanowiące dowód ich sukcesu i wysokiej pozycji społecznej.

W tym artykule skupię się na tym ostatnim szczególe męskiego wyglądu – porządnym zegarku,  w dość ekskluzywnej odsłonie, jaką proponuje marka Epos, której ambasadorem w Polsce stał się Bogusław Linda.

 

Dobry zegarek, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Nie każdy może pozwolić sobie na najlepsze modele zegarków. I w tym właśnie tkwi fenomen luksusowych marek, w ich niedostępności, w przekonaniu, że na wyroby od najlepszych zegarmistrzów mogą sobie pozwolić tylko wybrańcy.

Wysoko ocenianą i szanowaną przez klientów jest marka EPOS, która oferuje czasomierze w przedziale cenowym od 4000 PLN po 200 000 PLN. Wszystkie zegarki Epos są wytwarzane ręcznie. Producent nie bazuje na gotowych systemach, elementy tworzące serce zegarka składane są od podstaw, co ma decydować o unikalności konstrukcji oraz charakterystycznym wzornictwie, wyróżniającym Epos na tle konkurencji. Wszystkie modele Epos są niesztampowe, niebanalne i jedyne w swoim rodzaju.

 

Tradycje zegarmistrzowskie w rodzinnej firmie EPOS sięgają 1925 roku. Przez lata dała się poznać jako solidny producent wierny tradycji, znany także z limitowanych edycji tworzonych specjalnie na potrzeby polskiego odbiorcy.

Limitowane edycje Epos są nieliczne,  z reguły liczą 100-200 sztuk na cały świat a wszystkie modele są dodatkowo numerowane. Wszystko po to, by stworzyć produkt unikalny, idealny dla osób szukających dodatków nietypowych, niepowtarzalnych i jedynych w swoim rodzaju.

Tradycyjne wartości i wysokie standardy

Zegarki Epos zawdzięczają swoją wysoką jakość pasji ich projektantów, którzy mają jasno określony cel i konsekwentnie go realizują, nie idąc drogą na skróty. Tworzone są z najwyższą starannością, z uwzględnieniem surowych standardów, dlatego od lat uznawane są za ponadczasowe.

Wszystkie zegarki Epos tworzone są ręcznie przez wykwalifikowanych zegarmistrzów. To dzisiaj fenomen na skalę światową. Obecnie nawet największe ekskluzywne marki wybrały produkcję taśmową, Epos pozostał wierny tradycji.

Wszystkie zegarki Epos wyposażone są w mechanizm ręcznie nakręcany lub z naciągiem automatycznym. Charakterystyczne dla marki są dodatkowe, innowacyjne funkcje: skacząca godzina, duża data, fazy księżyca, wskazanie rezerwy mocy, które zmieniają „zwykły” zegarek w produkt pod wieloma względami niesamowity. Ambasador marki Bogusław Linda pokazuje się właśnie z tymi zmodyfikowanymi modelami. Upodobał sobie 3 modele : 3429 spełniający funkcję zarówno zegarka naręcznego jak i kieszonkowego, 3431 ze wskazaniem godzin i minut w formie wskazówek poruszających się po półokręgu oraz wyjątkowy zegarek 3373 z komplikacją akustyczną zwaną repetycją. Piękne ręczne zdobienia i dbałość o każdy szczegół czynią zegarki Epos prawdziwymi dziełami sztuki, który nie tylko ma spełniać funkcję użytkową, ale który można podziwiać.

Cechą charakterystyczną zegarków Epos są przezroczyste dekle, które pozwalają dojrzeć ukryte zazwyczaj mechanizmy zegarka, a te w modelach Epos są dodatkowo ręcznie zdobione. W ten sposób można podziwiać kunszt pracy szwajcarskich zegarmistrzów.

Epos – uniwersalne i eleganckie

Zegarki Epos doceniane są zazwyczaj za eleganckie klasyczne modele, które pasują do każdego ubioru. Na rynku uznawane są za jeden z najlepszych produktów w swojej kategorii cenowej. Mówi się o nich jako o hitach, uniwersalnych wyborach, które pozwalają na użytkowanie ich w każdej sytuacji – w pracy, poza nią, na grillu, na urodzinach w domu, w ekskluzywnej restauracji, na balu czy weselu.

Zegarki Epos to propozycje mające dobry stosunek jakości do ceny.

Na polskie warunki dla wielu podstawową barierą jest jednak cena.  Najniższy koszt zegarków Epos to około 4000 złotych.

Można jednak rozważyć zakup. Tak, jak my lubimy biżuterię, tak mężczyźni są fanami wysokiej klasy zegarków. Epos to marka, która spełnia najwyższe standardy  zadowoli najbardziej wymagające osoby. Jeśli możemy sobie pozwolić na zakup….to naprawdę ciężko znaleźć argument na „nie”.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>