Główne menu

Żelatyna na włosy naprawdę działa cuda?

Są rozwiązania, które podbijają serca od pierwszego ich zastosowania. Wystarczy choć raz spróbować, by się zachwycić. Tak jest w przypadku żelatyny na włosy. Jak działa laminowanie włosów w domu? Warto? Próbowałaś?

Czego możesz się spodziewać?

Żelatyna na włosy to prosty, tani i szybki sposób, by poprawić kondycję włosów. Dzięki niej włosy:

  • lśnią, na całej długości, pięknie odbijając światło,
  • nie puszą się,
  • są gładkie,
  • dociążone,
  • odżywione,
  • fryzura wygląda na gęściejszą, zdrowszą.

Wszystko dlatego, że łuski włosów się zamykają. Przestają być chropowate, pozwalają na maksymalne wygładzenie na całej długości i uzyskanie na większej powierzchni pięknego odbicia światła.

żelatyna na włosy

Żelatyna na włosy z odżywką

Najprostszy i najwygodniejszy sposób to dodanie żelatyny do ulubionej odżywki do włosów.

To bardzo proste. Rozpuszczamy 3 łyżki żelatyny w 9 łyżkach ciepłej wody. Jeśli żelatyna nie do końca się rozpuści, można ją lekko podgrzać. Następnie dodajemy 3 łyżki ulubionej odżywki. Wszystko mieszamy i nakładamy na włosy, dokładnie pokrywając każde pasmo, ze szczególnym uwzględnieniem końcówek. Pozostawiamy na włosach najlepiej przez dłuższy czas, pół godziny do godziny. By zachować ciepło, warto nałożyć na głowę folię i następnie ręcznik.

Następnie należy dokładnie spłukać włosy. Efekt wyraźnego wygładzenia będzie wyraźny, a tak naprawdę wyczuwalny od razu!

Zanim jednak nałożymy maskę, należy umyć włosy. Najlepszy do tego będzie dobry oczyszczający szampon, który przygotuje włosy na moc odżywczą żelatyny i maski.

Dlaczego warto?

Laminowanie nie tylko zapewnia efekt wow. Pozwala także wzmocnić włosy oraz uchronić je przed uszkodzeniami. Dzięki temu włosy stają się bardziej odporne, mocniejsze. Nie plączą się, łatwo je rozczesać, stają się sypkie, łatwe w utrzymaniu w dobrej kondycji.

Laminowanie włosów w domu jest bardzo tanie, proste i dostępne dla każdego. Zabieg jest dobrze tolerowany i można go powtarzać, za każdym razem ciesząc się świetnym wyglądem włosów.

Kiedy powtórzyć laminowanie? Zwróć uwagę, jak wyglądają Twoje włosy. Gdy stracą blask, zaczną się puszyć, plątać, czas na laminowanie. Niektórzy laminują włosy raz na tydzień, inni raz na dwa tygodnie, są też tacy, którzy decydują się na zabieg co kilka dni.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>