Główne menu

Zielona herbata na odchudzanie to dobry pomysł?

Istnieje wiele sposobów na wyszczuplenie sylwetki. Kobieta zdecydowana schudnąć ma w czym wybierać. Jedną z lepiej ocenianych jest zielona herbata na odchudzanie, nie bez przyczyny, składnik ten jest tak popularny z powodu naturalnego pochodzenia, braku skutków ubocznych podczas stosowania oraz pozytywnego wpływu na zdrowie. W jaki sposób zielona herbata pomaga schudnąć?

Zielona herbata na odchudzanie – najzdrowszy napój na świecie?

Zielona herbata uchodzi za najzdrowszy napój na świecie. Nie jestem przekonana, czy rzeczywiście nie można byłoby znaleźć innego, lepszego i czy popularność green tea nie jest po prostu związana z kulturą picia herbat w niektórych zakątkach świata, niewątpliwie trudno odmówić zielonej herbacie charakterystycznego smaku, który przyciąga do niej tłumy i wysokiej wartości.

Zielona herbata

W jakiej formie warto spożywać dzisiaj zieloną herbatę?

Korzyści płynące z zielonej herbaty dostępne są podczas picia gorącego napoju, jak również w trakcie spożywania ekstraktu z zielonej herbaty, dostępnego w formie  tabletek.

Zielona herbata na odchudzanie – naładowana po brzegi przeciwutleniaczami

Zielona herbata jest bardzo dobrym źródłem przeciwutleniaczy – niezwykle ważnych pod kątem przeciwdziałania przedwczesnemu starzeniu się skóry, jak również chroniących przed rozwojem nowotworów.

Wśród przeciwutleniaczy znajdują się katechiny i EGCG (galusan epigalokatechiny) – substancja, która jak wykazano podczas wielu badań przyspiesza metabolizm i w ten sposób dba o zachowanie szczupłej sylwetki.

Jak zielona herbata odchudza?

Oprócz polifenoli zielona herbata posiada również w składzie znaną doskonale właściwie wszystkim kofeinę (dokładnie w jednej filiżance ma 24-40 kofeiny. To znacznie mniej niż kawa, która dostarcza aż 100-200 mg tego składnika). Mimo to, zielona herbata wciąż wykazuje łagodne działanie pobudzające i jest pita w tym celu w wielu regionach świata. Poza tym, że kofeina pobudza – o czym wie właściwie każdy, również odchudza – co dla wielu bywa zaskoczeniem! Zwiększa wydajność spalania tłuszczu oraz sprawia, że jest on rzadziej i w mniejszym stopniu magazynowany.

W jaki sposób to robi?

Tłuszczu nie spalimy natychmiast, by móc zgubić co nieco z brzucha czy z ud, najpierw nadmiar kalorii musi być rozłożony w komórkach tłuszczowych i przeniesiony do krwiobiegu. Zielona herbata wraz z aktywnymi związkami, które zawiera, pomaga w tym procesie.

Przeciwutleniacz o nazwie EGCG zawarty w herbacie pomaga hamować enzym, który rozkłada noradrenalinę. Na skutek tego rośnie ilość norepinefryny, hormonu, który wysyła do komórek tłuszczowych sygnał o konieczności ich rozbicia. Mechanizm ten jest uruchamiany za każdym razem, gdy pijemy zieloną herbatę i w ten sposób napój ten pomaga spalić zbędny tłuszcz.

To nie koniec świetnych właściwości zielonej herbaty….

  5 komentarzy

 • Wioleta

  Nie ma cudów na odchudzanie najlepsza dieta i ruch, tutaj nawet herbata nie pomoże. Ja piję zieloną bo lubię a jeśli przy okazji schudnę to będzie mi miło:)) ( choć lata picia nie przynoszą żadnych efektów)

 • Marta

  Piję, bo lubię ten smak – najlepsza jest zielona herbata z pigwą Mniami 🙂

 • MM

  Liczy sie tez jakosc zielonej kawy – ta w torebkach jest do…du…lepiej wybierac w lisciach

 • Fitnesowiec

  Grupę 14 mężczyzn podzielono po połowie. Jedna grupa przyjmowała ekstrakt z zielonej herbaty, druga grupa przyjmowała placebo. Po 4 tygodniach i zakończeniu eksperymentu grupa przyjmująca ekstrakt z zielonej herbaty zmniejszyła swoją wagę o 1,6 % więcej niż grupa przyjmująca placebo.

 • Anna

  Zakochałam się ostatnio w zielonej herbacie MATCHA. Pochodzi z Japonii i ma niesamowity aromat. Tylko trzeba uważać przy wyborze, ponieważ można trafić na tańsze odpowiedniki i ona już są dużo gorsze.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>