Główne menu

Zielona herbata na odchudzanie to dobry pomysł?

Istnieje wiele sposobów na wyszczuplenie sylwetki. Kobieta zdecydowana schudnąć ma w czym wybierać. Jedną z lepiej ocenianych jest zielona herbata na odchudzanie, nie bez przyczyny, składnik ten jest tak popularny z powodu naturalnego pochodzenia, braku skutków ubocznych podczas stosowania oraz pozytywnego wpływu na zdrowie. W jaki sposób zielona herbata pomaga schudnąć?

Zielona herbata – najzdrowszy napój na świecie?

czy zielona herbata odchudza?

czy zielona herbata odchudza?

Zielona herbata uchodzi za najzdrowszy napój na świecie. Nie jestem przekonana, czy rzeczywiście nie można byłoby znaleźć innego, lepszego i czy popularność green tea nie jest po prostu związana z kulturą picia herbat w niektórych zakątkach świata, niewątpliwie trudno odmówić zielonej herbacie charakterystycznego smaku, który przyciąga do niej tłumy i wysokiej wartości.

W jakiej formie warto spożywać dzisiaj zieloną herbatę?

Korzyści płynące z zielonej herbaty dostępne są podczas picia gorącego napoju, jak również w trakcie spożywania ekstraktu z zielonej herbaty, dostępnego w formie  tabletek.

Zielona herbata na odchudzanie – naładowana po brzegi przeciwutleniaczami

Zielona herbata jest bardzo dobrym źródłem przeciwutleniaczy – niezwykle ważnych pod kątem przeciwdziałania przedwczesnemu starzeniu się skóry, jak również chroniących przed rozwojem nowotworów.

Wśród przeciwutleniaczy znajdują się katechiny i EGCG (galusan epigalokatechiny) – substancja, która jak wykazano podczas wielu badań przyspiesza metabolizm i w ten sposób dba o zachowanie szczupłej sylwetki.

Jak zielona herbata odchudza?

Oprócz polifenoli zielona herbata posiada również w składzie znaną doskonale właściwie wszystkim kofeinę (dokładnie w jednej filiżance ma 24-40 kofeiny. To znacznie mniej niż kawa, która dostarcza aż 100-200 mg tego składnika). Mimo to, zielona herbata wciąż wykazuje łagodne działanie pobudzające i jest pita w tym celu w wielu regionach świata. Poza tym, że kofeina pobudza – o czym wie właściwie każdy, również odchudza – co dla wielu bywa zaskoczeniem! Zwiększa wydajność spalania tłuszczu oraz sprawia, że jest on rzadziej i w mniejszym stopniu magazynowany.

W jaki sposób to robi?

Tłuszczu nie spalimy natychmiast, by móc zgubić co nieco z brzucha czy z ud, najpierw nadmiar kalorii musi być rozłożony w komórkach tłuszczowych i przeniesiony do krwiobiegu. Zielona herbata wraz z aktywnymi związkami, które zawiera, pomaga w tym procesie.

Przeciwutleniacz o nazwie EGCG zawarty w herbacie pomaga hamować enzym, który rozkłada noradrenalinę. Na skutek tego rośnie ilość norepinefryny, hormonu, który wysyła do komórek tłuszczowych sygnał o konieczności ich rozbicia. Mechanizm ten jest uruchamiany za każdym razem, gdy pijemy zieloną herbatę i w ten sposób napój ten pomaga spalić zbędny tłuszcz.

To nie koniec świetnych właściwości zielonej herbaty….

  5 komentarzy

 • Wioleta

  Nie ma cudów na odchudzanie najlepsza dieta i ruch, tutaj nawet herbata nie pomoże. Ja piję zieloną bo lubię a jeśli przy okazji schudnę to będzie mi miło:)) ( choć lata picia nie przynoszą żadnych efektów)

 • Marta

  Piję, bo lubię ten smak – najlepsza jest zielona herbata z pigwą Mniami 🙂

 • MM

  Liczy sie tez jakosc zielonej kawy – ta w torebkach jest do…du…lepiej wybierac w lisciach

 • Fitnesowiec

  Grupę 14 mężczyzn podzielono po połowie. Jedna grupa przyjmowała ekstrakt z zielonej herbaty, druga grupa przyjmowała placebo. Po 4 tygodniach i zakończeniu eksperymentu grupa przyjmująca ekstrakt z zielonej herbaty zmniejszyła swoją wagę o 1,6 % więcej niż grupa przyjmująca placebo.

 • Anna

  Zakochałam się ostatnio w zielonej herbacie MATCHA. Pochodzi z Japonii i ma niesamowity aromat. Tylko trzeba uważać przy wyborze, ponieważ można trafić na tańsze odpowiedniki i ona już są dużo gorsze.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>