Główne menu

Masz zimne stopy? Zapomnij o orgazmie!

Zimne stopy trzeba ogrzać. Można to zrobić na wiele sposobów – wskazana będzie ciepła kąpiel, masaż, pomocne mogą być również grube skarpety, czy nawet ogrzewane kapcie. Problem wydawać by się mogło, że jest błahy i niewarty opisywania. No bo o czym tu rozprawiać?

Tak właśnie myślisz?

To się zdziwisz.

Zimne stopy mogą wskazywać na wiele poważnych nieprawidłowości, a z bardziej namacalnych argumentów, dlaczego warto podjąć ten temat przytoczę jeden: duńscy naukowcy jednoznacznie udowodnili, że kobiety, które mają często zimne stopy miewają poważne problemy z osiągnięciem orgazmu. Zabawne? Niekoniecznie!

Zimne stopy często wskazują na choroby ogólnoustrojowe

Jeśli masz zimne stopy, nie bagatelizuj problemu, tylko zastanów się, czy przyczyną może być:

  • niskie ciśnienie krwi,
  • niedoczynność tarczycy,
  • choroba Raynauda – kiedy pod wpływem stresu lub zimna dochodzi do skurczu tętniczek zaopatrujących w krew palce stóp i rąk, najczęściej występuje u szczupłych kobiet między 15 a 45 rokiem życia, czasami mija po ciąży.

Jeśli problem z zimnymi stopami towarzyszy Ci przez większą część roku, warto udać się do lekarza i porozmawiać o obserwowanych symptomach. To ważne, by wykluczyć chorobę serca, miażdżycę, czy obecność chorób autoimmunologicznych.

zimne stopy

 

Zimne stopy domena wysokich i szczupłych kobiet

W wielu przypadkach fakt szybkiego marznięcia stop wskazuje na cechę osobniczą i nie stanowi powodu do niepokoju. Zdarza się, że tego typu objaw obserwują u siebie szczupłe i wysokie kobiety.

Zdarza się również, że symptom ten stanowi reakcję organizmu na lęk czy stres.

Silnie emocjonalne i wrażliwe kobiety również zauważają u siebie szybkie marznięcie stóp. Przyczyną jest zwiększenie pod wpływem emocji wydzielania katecholaminy.

Inna przyczyna? Powodem może być palenie papierosów, które prowadzą do nadmiernego kurczenia się naczyń krwionośnych.

Zimne stopy przeszkadzają w seksie?

Na koniec najbardziej zaskakująca informacja. Duńscy naukowcy zauważyli, że zimne stopy u kobiet stają na drodze do osiągnięcia orgazmu, żeby osiągnąć spełnienie, należy zacząć od ich ogrzania. Zaskakujące?

Chyba nie bardzo, prawda?

Wiele kobiet intuicyjnie próbuje ogrzać stopy między udami partnera, zanim tak naprawdę zacznie się między nimi coś więcej…

Domowe sposoby na szybko marznące stopy

  • noszenie ciepłych, przepuszczających powietrze skarpetek, najlepiej bez mocnego ściągacza,
  • zakładanie ciepłego obuwia na wyższej podeszwie,
  • noszenie obuwia domowego,
  • stosowanie maści rozgrzewających,
  • regularne ćwiczenia gimnastyczne,
  • ciepłe kąpiele,
  • włączenie do swojego menu rozgrzewających przypraw: imbiru, cynamonu, pieprzu, papryki, chrzanu.

Jeśli masz tendencje do zimnych stóp, unikaj ciepłych napojów z kofeiną (kawy), ponieważ zwężają naczynia krwionośne w nogach i rękach, co utrudnia ich rozgrzanie.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>