Inf. prasowa Zimowa wyprawka dla psa – co warto kupić?
Potrzeby czworonogów są bardzo zróżnicowane. Część z nich jest ściśle związana z wiekiem i rasą, ale nie należy zapominać, że niebagatelny wpływ na funkcjonowanie psiaków mają również pory roku. W zimowym okresie szczególną uwagę należy zwrócić między innymi na ochronę delikatnych łapek, a także kaloryczność posiłków. Jak zatem zadbać o pupila, gdy za oknem zagości chłodniejsza aura?
Bezpieczeństwo na spacerach
W psiej wyprawce na zimowe miesiące nie może zabraknąć gadżetów, które zapewnią zwierzakowi na spacerze większe bezpieczeństwo. Sporym zainteresowaniem cieszą się m.in. akcesoria ze świecącymi lub odblaskowymi elementami – dzięki nim zwierzak jest nie tylko lepiej widoczny dla opiekuna, ale również dla przechodniów czy kierowców. Wybór tego typu akcesoriów na rynku jest dosyć duży, dlatego właściciele mogą kupić gadżet idealny dopasowany do swojego zwierzaka, decydując się np. na świecącą obrożę (wyposażoną w światełka LED), chustę odblaskowa (z możliwością personalizacji i naniesienia nadruku), smycz z jaskrawymi elementami czy ubranko z odblaskowymi wstawkami (zapewni ono dodatkowo pupilowi ciepło). Takie wyposażenie nie wpłynie negatywnie na komfort psiaka na spacerze i sprawi, że będzie bezpieczniejszy.
Pielęgnacja czterech łapek
Niskie temperatury, opady śniegu i sól drogowa to mieszanka, która nie wpływa pozytywnie na kondycję psich łapek. W tym okresie psiaki są narażone na pękanie i nadmierne ścieranie poduszek, dlatego nie można zapominać o ich ochronie. W tej roli doskonale sprawdzą się gotowe produkty, takie jak nawilżające balsamy z dodatkiem masła shea czy regenerujące kremy, których głównymi składnikami są odżywcze olejki i witaminy. Świetne alternatywy dla tych kosmetyków można znaleźć również w… domu! Kojącymi właściwościami odznaczają się chociażby oliwa z oliwek, wazelina kosmetyczna czy kremy i maści z wysoką zawartością witaminy A. Wielu właścicieli decyduje się także na zabezpieczenie w postaci bucików ochronnych – obecnie można wybierać spośród wielu wzorów, które nie spowodują dyskomfortu w chodzeniu.
Ciepłe i wygodne posłanie
Odpoczynek jest kluczowy w życiu czworonogów – pozwala nie tylko zregenerować siły po spacerach, ale również wspiera układ odpornościowy. Choć latem ulubionym miejscem odpoczynku wielu psiaków jest chłodna posadzka lub drewniana podłoga, zimowe miesiące nie sprzyjają już odpoczynkowi na „gołej ziemi”. Ten czas to więc doskonała okazja, aby zapewnić pupilowi ciepłe i wygodne legowisko. Opiekunowie mniejszych ras mogą decydować się na zabudowane namioty i budki, z kolei właściciele większych ras powinni wybierać legowiska typu „sofa”. Na rynku dostępne są także bezpieczne w użytkowaniu maty termiczne, które zimą najlepiej sprawdzą się w przypadku psich seniorów, a także czworonogów cierpiących na schorzenia układu ruchowego.
Zimowy jadłospis
Choć zdrowie pupila zależne jest od wielu czynników, nie ma wątpliwości co do tego, że to właśnie zbilansowana i właściwie skomponowana dieta w dużej mierze za nie odpowiada. Zimowy jadłospis, wbrew pozorom, nie zawsze powinien być bardziej kaloryczny – „cięższe” przekąski i posiłki sprzyjają bowiem nadwadze, a w połączeniu z krótszymi spacerami psiak jest szczególnie narażony na dodatkowe kilogramy. Należy jednak podkreślić, że w przypadku aktywnych pupili posiłki powinny być zdecydowanie bardziej wartościowe. Warto więc sięgać po pokarmy wysokiej jakości, takie jak np. karma Bozita i od czasu do czasu delikatnie je podgrzewać oraz wzbogacać porcją warzyw.
2 komentarze
osobiście uważam , że z psa nie powinno się robić przebierańca . To nie zabawka to żywe stworzenie , które też ma swoją osobowość . Trzeba o niego odpowiednio dbać to prawda ale nie robić z niego klauna. W wyprawce każdy pies powinien dostać dobrego , kochającego, mądrego , odpowiedzialnego, wrażliwego i szanującego zwierzęta pana. A wtedy wszystko będzie jak trzeba .
Dokładnie, pies nie powinien być ubierany. To nie jest dla niego naturalne, gdy zakładamy mu jakieś sweterki czy buciki. Wystarczy mu karma, smycz, obroża i kochająca opiekunka 🙂