Główne menu

Zmarszczki na szyi? Powiedz im STOP!

Większość z nas, jeśli myśli o starzeniu się skóry, to koncentruje się na obszarze między czołem a brodą. Tymczasem to właśnie na szyi pojawiają się zmarszczki, które od razu i bezbłędnie zdradzają nasz wiek. Czy istnieją sposoby, by poprawić wygląd skóry w tym miejscu?

Warto posłuchać rad doświadczonych dermatologów. Oto one.

Zmarszczki na szyi

Ćwicz

Umiarkowane, systematycznie wykonywane ćwiczenia mogą zdziałać bardzo wiele, dużo więcej niż najdroższe kremy i kosztowne zabiegi kosmetyczne.

Naukowcy zbadali tę zależność i zauważyli, że ćwiczenia sprawiają, że skóra staje się grubsza i bardziej elastyczna. W przeciwieństwie do zabiegów oferowanych w centrach kosmetycznych ćwiczenia gwarantują młodszy wygląd bez skutków ubocznych.

Kolagen – suplementacja i kwas hialuronowy

Z wiekiem spada produkcja kolagenu, który jest odpowiedzialny za utrzymanie zdrowej i napiętej skóry. Dlatego wielu lekarzy zaleca jego suplementację, najlepiej w połączeniu z kwasem hialuronowym.  Związki te pozwalają zachować optymalną ilość wody oraz zadbać o naprężenie i napięcie.

Dowód? Kobiety, które otrzymywały 2,5 grama kolagenu raz dziennie przez 8 tygodni zauważały u siebie o 20% płytsze zmarszczki wokół oczu (źródło: badania przeprowadzone w Collagen Research Institute in Kiel, Germany).

Zadbaj o kwasy omega-3 i 6

Kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 są niezbędne do produkcji kolagenu. Naukowcy udowodnili, że najlepszym czasem na ich uzupełnianie jest wieczór. W nocy bowiem organizm skupia się na rekonstruowaniu błon komórkowych oraz odnowie skóry.

Warto włączyć do menu olej lniany, który jest bogatym źródłem kwasów omega 3 i 6.

  5 komentarzy

 • anka

  ja mam dwie spore zmarszczki na szyi, znaczy się mam 20 lat? 🙂

 • dorota

  Dokładnie tak, a najlepiej 18 😉

 • jj

  a ja nie mam zmarszczek na szyi 😉
  jestem szczęściarą 😉

 • Werka

  Przede wszystkim, kiedy zmarszczki na szyi już się utrwalą, ważne jest trafienie na dobrego lekarza, który fachowo potrafi ocenić problem oraz zaproponować odpowiedni zabieg-antidotum. Z tego co się orientuję to popularny jest laser frakcyjny nieablacyjny, który spłyca zmarszczki i poprawia jakość skóry. Polecam sprawdzony gabinet nie tylko mieszkankom Warszawy, ale i każdej kobiecie, która zawita do stolicy. To Medycyna Młodości na Oświatowej. Polecam i pozdrawiam

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>