Główne menu

Zmarszczki na szyi? Powiedz im STOP!

Witamina C

Witamina C w połączeniu z filtrami SPF chroni skórę szyi przed przedwczesnym starzeniem.  Naukowcy dowiedli, że jej dodanie do kremów z filtrami wzmacnia ich działanie, chroni przed wolnymi rodnikami i pozwala na zachowanie gładkości i wysokiego napięcia skóry.

Retinol

Po dokładnym oczyszczeniu powierzchni skóry, warto zastosować na jej powierzchni retinol, który świetnie odblokowuje pory, pozwala skórze oddychać, przyspiesza odnowę komórek i zmniejsza nierówności w zakresie pigmentacji.

Retinol zwiększa jednak wrażliwość skóry na działanie promieniowania UV, dlatego zaleca się jego stosowanie na noc.

Chroń przed słońcem

Jeśli mowa o wpływie słońca na starzenie się skóry, warto pamiętać również o tym. Skóra na szyi jest bardzo narażona na negatywny wpływ promieniowania UV, dlatego należy ją chronić, by na dłużej zachować jej zdrowy, młody wygląd.

Na skórę szyi optymalny będzie faktor 30 lub wyższy, a do tego krem wykorzystujący cynk i tytan.

Peeling

Wiele kobiet myje szyję mniej energicznie niż twarz, nie stosuje na tym obszarze peelingów. To niestety błąd. Martwe komórki powinny na bieżąco być złuszczane. W przeciwnym przypadku pojawiają się obszary przebarwione, które postarzają i nie wyglądają ładnie.

Na skórze szyi można wykonać również delikatny zabieg mikrodermabrazji. Można również zdecydować się na użycie kwasów – na przykład glikolowego, który wyrównuje powierzchnię skóry albo skorzystać ze specjalnej szczotki złuszczającej.

Uważaj na tkaniny

Skóra na szyi może być bardzo delikatna, dlatego nie będą jej służyły syntetyczne materiały czy wełna, która może powodować podrażnienia. Dlatego jeśli chcesz mieć piękną, zdrową szyję, uważaj na to, co nosisz.

  5 komentarzy

 • anka

  ja mam dwie spore zmarszczki na szyi, znaczy się mam 20 lat? 🙂

 • dorota

  Dokładnie tak, a najlepiej 18 😉

 • jj

  a ja nie mam zmarszczek na szyi 😉
  jestem szczęściarą 😉

 • Werka

  Przede wszystkim, kiedy zmarszczki na szyi już się utrwalą, ważne jest trafienie na dobrego lekarza, który fachowo potrafi ocenić problem oraz zaproponować odpowiedni zabieg-antidotum. Z tego co się orientuję to popularny jest laser frakcyjny nieablacyjny, który spłyca zmarszczki i poprawia jakość skóry. Polecam sprawdzony gabinet nie tylko mieszkankom Warszawy, ale i każdej kobiecie, która zawita do stolicy. To Medycyna Młodości na Oświatowej. Polecam i pozdrawiam

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>