Główne menu

Znaczenie kwiatów

Kwiaty to dla wielu najlepszy prezent. Inni twierdzą, że jest banalny i nieprzemyślany. Wystarczy wybrać się przecież  do pierwszej lepszej kwiaciarni, by wybrać coś i podarować wybranej osobie.

To jednak częściowa prawda. Dostępne są nie tylko klasyczne czerwone róże, ale również bukiety w różnych kolorach i stylach. Kiedyś za ich pośrednictwem wyrażano najgłębsze uczucia. Mowa kwiatów była powszechnie znana. Dzisiaj przywiązuje się do niej już mniejsze znaczenie. Nadal jednak wiedza na ten temat trwa.

Co oznaczają poszczególne gatunki kwiatów? Jak odczytać konkretny gest? Oto krótki przewodnik.

Bratek – pamiętamy

Wybierając bratki, potwierdzamy, że pamiętamy o drugiej osobie. Podkreślamy, że jest dla nas ważna.

Znaczenie kwiatów

Frezja – flirtujemy

Podarowanie frezji oznacza przekazanie radości, wyrazów szacunku i jednocześnie zaprasza do flirtu.

Cyklamen – koniec związku

Otrzymanie cyklamenu nie wróży za dobrze związkowi. Oznacza jego zakończenie bez szansy na powrót uczucia.

Żonkil – zazdrość

Żonkil, według tradycji, symbolizuje zazdrość oraz miłość bez wzajemności.

Konwalia – delikatność

Konwalie symbolizują wrażliwość, delikatność. Tradycyjnie wręcza się je osobie uważanej za ładną, o pięknej, klasycznej urodzie.

Niezapominajka – na zawsze

Wręczenie niezapominajki to podarowanie komuś miejsca we własnym życiu. Pokazanie, że chcemy z nią stworzyć pewien związek, choćby przyjaźń.

Tulipan – popularne i o różnym znaczeniu

Tulipany to bardzo popularne kwiaty. Czerwone kwiaty są wyrazem miłości. Z kolei otrzymanie żółtych kwiatów może być złym sygnałem, oznaczającym miłość, która niedługo się skończy.

Róże – pełne znaczeń

To najpopularniejsze kwiaty, które są podziwiane na całym świecie. Czerwone są symbolem miłości. Białe – delikatności, wrażliwości i czystości – wręcza się je dzieciom, przy okazji komunii i na ślub. Żółte róże symbolizują złe uczucia, w tym przede wszystkim zazdrości. Błękitne są natomiast symbolem wierności.

Dzisiaj najmodniejsze są bukiety kolorowe, fantazyjnie zestawione.

 

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>