Główne menu

Związek z młodszym mężczyzną? 30-latka ma dylematy?

Związek z młodszym mężczyzną ma wiele zalet…ale również potencjalnych wad. Podejdźmy do tematu analitycznie i rozbierzmy tę relację na czynniki pierwsze. 🙂

Gwiazdy mogą wszystko

Madonna spotykała się z mężczyzną o 30 lat młodszym. Susan Sarandon, amerykańska aktorka, zdobywczyni Oskara spędziła 23 lata z mężczyzną młodszym o 12 lat. Mariah Carey jest 11 lat starsza od męża, Shakira jest związana z 10 lat młodszym mężczyzną.

Według psychologów, relacja, w której kobieta jest starsza od mężczyzny zostaje odwrócona od tej uważanej za „najwłaściwszą” i uzasadnioną biologicznie. Jakie są tego skutki?

związek

Co mówi biologia?

Biologicznie i społecznie to mężczyzna powinien być starszy. Kobiety dotąd szukały w starszych mężczyznach oparcia i stabilizacji, a mężczyźni w młodszych partnerach dobrej kandydatki do prokreacji. Mimo coraz większego przyzwolenia społecznego na wiązanie się z wybranym kandydatem, to nadal najczęściej panie jako partnera wybierają mężczyznę średnio dwa lata starszego. Jednak tendencja do wiązania się z młodszymi partnerami jest równie silna. Coraz głośniej mówi się o kobietach kuguarach, czyli kobietach w średnim wieku umawiającymi się z młodszymi mężczyznami.

To dlatego, że coraz częściej kobieta potrafi sama o siebie zadbać. Nie musi wychodzić za starszego mężczyznę, by ten się nią zaopiekował, także finansowo. Może pomyśleć o sobie i własnych preferencjach. Kobieta ma większą możliwość wyboru.

Lubimy młodszych?

Ciekawe wyniki badań poznaliśmy dzięki portalowi społecznościowemu Facebook. 35.942 użytkowniczek w wieku od 30 do 49 była pięć razy częściej zainteresowana młodszym o pięć lat partnerem niż starszym oraz mężczyzną w jej wieku.

Krajowe Stowarzyszenie Emerytów w Ameryce przeprowadziło w 2003 roku badania, które ujawniły, że jedna trzecia z samotnych kobiet między 40 a 60 praktykuje randki z młodszymi mężczyznami.

Inne badania? Trzy czwarte mężczyzn z Wielkiej Brytanii fantazjowalo na temat randek ze starszymi kobietami. Te same badanie wskazuje, że 70% kobiet po 35 roku życia zaakceptowałoby związek z młodszym.

Krótsze życie

To jedna z ważniejszych wad, jakie niesie potencjalny związek z młodszym mężczyzną. Jeśli chcesz pożyć dłużej, nie wychodź za „młokosa”. Niestety amerykańscy naukowcy udowodnili, że taka relacja nie prognozuje najlepiej. Mówiąc wprost skraca życie.

Czy gra jest warta takiego ryzyka? Każda kobieta musi zdecydować sama.

Lepsze dopasowanie seksualne?

Największym plusem związku z młodszym mężczyzną jest lepsze dopasowanie seksualne. Okazuje się, że mężczyzna mający 25 lat będzie świetnie współgrał z 40-letnią kobietą. Ich energia seksualna najzwyczajniej w świecie będzie siebie przenikać i współgrać ze sobą. Statystycznie rzecz jasna, bo zawsze są wyjątki od reguły.

Zostaw komentarz

Możesz użyć HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>